Hava Kuvvetlerinin 15'inci kanadındaki hava kurtarıcıları yeni bir eğitim tesisine kavuşacak

Namik

Üye
[TD]
ROMA – 15'inci Kanadın kadın ve erkekleri, Hava Kuvvetleri'nden helikopterler ve ilgili uçuş ekipleriyle birlikte operasyonları yürütüyor. Arama kurtarma (SAR). Ayrıca, mürettebatın eğitim seviyesi, tedarik edilen makinelerin özellikleri ve denizde kayıp kişilerin aranması gibi kamu hizmetleri faaliyetlerine katkıda bulunmasına olanak tanıyan özel ekipman ve tekniklerin kullanımı sayesinde de çalışmalarını yürütmektedir. veya dağlarda, hayati tehlikesi olan hastaların acil tıbbi nakli ve ağır yaralı hastaların kurtarılması.

Derin sularda kurtarma ekiplerine eğitim. Mimar tarafından tasarlanan yepyeni fütüristik yapı PHI 12'nin inşaat alanının ön izlemesini keşfetmek önemli bir andı. Emanuele Boaretto ve şu anda inşaatı devam eden Y-40 The Deep Joy'un hemen yanına inşa edilecek. Orada PHI12 – derin sularda kurtarıcıları eğitmek için kullanılan, Euganean Tepeleri'ndeki yeni süper derin yüzme havuzu – aslında arama ve kurtarma konusunda uzmanlaşmış askeri birimler ve kuruluşlar için, bu grupların ihtiyaç duyduğu gizliliğe saygı gösteren uluslararası bir eğitim merkezi olacak testleri için. Bu yapının çatısı olmayacak ve gökyüzüne açık olacak olması, denizde kurtarıcıların yapacağı kurtarma simülasyonlarına ev sahipliği yapabilecek, operatörlerin kendilerini yukarıdan aşağıya indirerek su yüzeyine yaklaşmalarına olanak sağlayacak.

Önemli bir haber. Hava Kurtarıcıları ile işbirliği içinde yukarıdan kurtarma operasyonlarının simülasyonuna uygun diğer mobil yapıların entegrasyonu üzerinde çalışıldığı için bu önemli bir yenilik olacaktır. Euganean Tepeleri'nin eteğindeki yeni yapı, daha önce derin yapılarda önerilmeyen, 12 metrelik olağanüstü bir çapa sahip ve 30 metre derinliğe ulaşan bir silindire sahip. Bu da, Y-40 The Deep Joy gibi, 32° ile 34°C arasında derin hipertermal salsobromoiyodik kökenli su kullanılarak doldurulacak: tüm özellikler belirli teknik nedenlerle incelenmiş ve yıllar süren çalışmalar sonucunda ortaya çıkan ihtiyaçlarla vurgulanmıştır. PHI 12'nin doğal gelişimi ve evrimi olan Y-40.

İki batık alanda ideal bir ortam. İki batık alan, PHI12 Ve Y-40 Derin SevinçHava Kuvvetleri kurtarıcılarının eğitimleri için ideal bir ortam bulduğu yer. Burada, su altı kurtarma tekniklerini test etmenin yanı sıra, termal suyun çok derinlerde bile uygun sıcaklıkları sayesinde, gerçek bir kurtarma durumu (çoğunlukla engelleyici sıcaklıklar ve deniz koşulları) ile acil kurtarma durumu arasında kaçınılmaz olarak ortaya çıkan boşluğu kapatabiliyorlar. birincisini eğitmek: aslında, Y-40 ve PHI12 gibi daha ılıman sıcaklıklarda, ancak daha büyük derinliklerde çalışmak, kurtarıcıları yüksek yüklü bir çalışma durumuna sokar, ancak eşit derecede eğitim getirisi sağlar.

15. Kanat nedir? “15'inci kanat, Hava Kuvvetlerinin kurumsal görevi havada arama ve kurtarma olan operasyonel bir departmanıdır. Ekipleriyle yıl boyunca 24 saat bu hizmeti hem askeriyeye hem de toplumun tamamına sunmaktadır. 2017 yılında Y-40 ile doğan bu operasyon, 15. Tümen mürettebatı olan hava kurtarıcılarımızın, dünyada olmasa da İtalya'da eşi benzeri olmayan tesislere sahip olarak kurtarma tekniklerini geliştirme konusunda çalışmalarına olanak sağlıyor.” İtalyan savunma sisteminin sektörü Albay Andrea Giuseppe Savina'dır.
[/TD]