Alec Baldwin sette vefatla ilgili birinci röportajını verdi: ‘Ben tetiği çekmedim’

UyduYayini

Global Mod
Global Mod
Amerikalı aktör Alec Baldwin, imaj direktörü Halyna Hutchins’in vefatına yol açan olayda tetiği çekmediğini savundu.

Yıldız isim Ekim ayındaki olay daha sonrası birinci kere bir televizyon röportajında o güne dair soruları yanıtladı.

ABC röportajı sırasında vakit zaman ağlayarak konuşan Baldwin, “Ben asla kimseye silah doğrultup daha sonra tetiği çekmem” dedi.

George Stephanopoulos tarafınca yapılan röportaj Perşembe akşamı ABC televizyonunda yayınlanacak.

Stephanopoulos, 80 dakika süren söyleşinin, 20 yıllık mesleğindeki “en yoğun” deneyim olduğunu söylemiş oldu.

Televizyoncu, 63 yaşındaki Baldwin’in röportajdaki tutumlarını, “yıkılmış fakat samimi” tabirleriyle anlattı.

Alec Baldwin, Rust isimli 19’uncu yüzyıl kovboy sinemasında hem başroldeydi birebir vakitte sinemanın prodüktörüydü.

Baldwin, bu röportajdan evvel kendisini takip eden paparazzilere ayak üstü konuşmuş ve yaşananı “trilyonda bir olacak bir olay” olarak tanımlamıştı.

‘hiç bir fikrim yok’

New Mexico eyaletinde 22 Ekim tarihinde yaşanan hadisede, gerçek mermi ile yaralanan 42 yaşındaki manzara direktörü Halyna Hutchins, helikopterle hastaneye kaldırıldı. Fakat kurtarılamayarak ömrünü kaybetti.

Mahkeme kayıtlarına nazaran, Baldwin’e silahı, direktör yardımcılarından biri verdi ve verirken de “soğuk silah” sözüyle dolu olmadığını ona söylemiş oldu.

Dave Halls, isimli direktör yardımcısı da silahta gerçek mermi olduğunu bilmediğini söylüyor. Halls’a da silahı, setin silah sorumlusu Hannah Gutierrez-Reed verdi.

Hutchins bir çocuk annesiydi

Silahın, kabından çıkarılırken ateş aldığı düşünülüyor.

George Stephanopoulos, Baldwin’e gerçek merminin sete nasıl girdiğini de sordu. Ünlü oyuncu ise bu soruya, “hiç bir fikrim yok” karşılığını verdi ve devam etti: “Birisi silaha gerçek bir mermi koydu. O merminin sette bile olmaması gerekiyordu”

Silah sorumlusu Hannah Gutierrez-Reed, avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada “gerçek merminin nereden geldiğini bilmediğini” savunuyor.

Bu merminin nasıl olup da sete geldiği, polis soruşturmasının merkezinde yer alıyor.

Bu hafta başında, ateşli silah tedarikçisi bir firmaya ilişkin merkeze yönelik olarak arama buyruğu çıkarıldı.

Sete getirilen cephanenin farklı kaynaklardan elde edildiğini belirtiliyor.