Bağlantıda Üçüncü Kişi Olarak İhanete Paydaşlık Eden İnsanların Sonlarınızı Bozacak Öyküleri

Aldatılan insanların öykülerine fazlaca sık rast geliyoruz. Pekala üçüncü bireylerin kıssaları? Bir ihanete iştirak ettiğini itiraf eden şahısları ve daha birfazlaca hudut bozan kıssalarını sizler için derledik????

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/victoriavoul…

1. “bu biçimdelar bekardı lakin eski kız arkadaşlarını aldattığını biliyordum…

Ondan hoşlanmaya başlamıştım lakin hislerimi kendime sakladım. Birkaç ay daha sonra okuluna geri döndü ve orada bir kız arkadaşı oldu. Bana tatillerde takılmamız için bildiri attı. birlikte takıldık. aslına bakarsanız her türlü onu aldatacaktı, en azından ben de keyif almak istedim (18 yaşımın saçma bahanesi). Artık nişanlılar ve 8 yıldır birlikteler. yıllar ortasında üç dört defa bizi bildirilerden ve Snapchat’ten konuşurken yakaladı. Ancak bir daha de ondan ayrılmadı. O yüzden kız için makûs hissetmeyi bıraktım.

Ve artık nişanlılar. 11 yıldır onun için aşkımı erteledim ve ona hiç bir vakit ‘niçin’ diye sormadım. Hiç çıkmadık lakin birbirimiz için oradaydık. Ortamızda kimsenin bulamayacağı çeşitten bir bağ vardı. Artık konuşmuyoruz. Onu özlüyorum. Kız içinse berbat hissediyorum. Onu hala seviyorum.’

2. “Diğer bayan olmadan evvel onun yakın arkadaşıydım…

Düğününde şahidi bile olmuştum. daha sonrasında makus bir ayrılık geçirdim. tekrar asla gerçek insanı bulamayacakmış üzere hissettim. Aldatıldığımı öğrenen yakın arkadaşım da bana karısını beni sevdiği üzere sevmediğini ve benimle evlenmiş olması gerektiğini söylemiş oldu. bu biçimde ‘diğer kadın’ oldum. Beni daima eşinden boşanacağı, benim gerçek insan olduğum üzere palavralarla bekletti. Bir yıla yakın bir süre beni oyaladı ve tüm bu karmaşanın içine sürükledi. Ne kadar aptalmışım. Münasebetimiz herkes tarafınca biliniyordu lakin bu biçimdelar ömrümü kimse için yaşamadığımı düşünerek umursamıyordum.

Mental sıhhatim çökmüştü, bitik ve yalnızdım. Eşinin biliyor ya da bilmiyor olmaması beni ilgilendirmiyordu. Ondan ayrıldım ve oradan taşındım. Artık olmam gereken yanlışsız beşerle birlikteim ve keyifli bir evliliğim var.’

3. “İkimiz de 20li yaşlarımızda üniversitedeydik. Birinci tanıştığımızda kız arkadaşı olduğunu bilmiyordum…

Ortamızda kuvvetli bir bağ oluştu. Sınıf arkadaşlarımız bile bunun farkındaydı ve birlikte nasıl yakıştığımızı söyleyip duruyorlardı. Bir gece, sınıf arkadaşlarımızdan biri parti verdi ve o gece birlikte olduk. Dürüst olmam gerekirse ömrümdeki en yeterli tecrübelerimden bir tanesiydi. Birkaç gün daha sonra arkadaşlarımızdan biri onun aslında bir kız arkadaşı olduğunu fakat ondan asla bahsetmediğini, o yüzden kimsenin bilmediğini söylemiş oldu. Çabucak onunla konuştum ve bana bunu söylemediğini zira onunla epey mutsuz olduğunu söylemiş oldu. Kız arkadaşı diğer bir okuldaymış ve onunla benimki üzere bir bağa sahip değilmiş. Tüm etiği bir kenara bırakarak birkaç ay boyunca onunla birlikte olmaya devam ettim. O ve kız arkadaşı sonunda öteki sebeplerden dolayı ayrıldılar. Görünüşe bakılırsa kız beni hiç öğrenmemiş. Biz de mezun olduğumuzda görüşmeyi bıraktık ve uzağa taşındık. Şu anda birbirimize birkaç saatlik aralıkta yaşıyoruz ve o benim en düzgün arkadaşlarımdan biri haline geldi. hiç bir vakit birbirimize aşık değildik lakin birbirimizi seviyorduk. hayatımdaki en büyük derslerden bir tanesiydi.’

4. “Tatlı, komik ve güzeldi. Evli olduğunu öğrendikten daha sonra ayrılmak istesem bile kalmamı sağladı…

Beni evliliğin bittiğine inandırdı. Hatta daima ne kadar makûs olduğundan bahsederdi. Bekardım ve zihnimde bir yetişkinin benimle bir alakayı sürdürmek istediğine inanmıştım. Baştan çıkarıcı, berbat bayan değildim. her şey onu tekrar ne vakit nazaranceğimi sorduğum vakit son buldu. Zira daima ona nazaran plan yapardık. Bir anda bana evlilikte her şeyi bitirmenin o kadar kolay olmadığı ile alakalı bir şeyler dedi. halbukiki sorduğum şey bu bile değildi. Her şey tek taraflıydı: Risk alan oydu, bense yalnızca ona hürmet duyuyor ve vakit veriyordum. Bir bakıma o yalnızca manipülatif ve yalancı birisiydi. Ona inandığım için bir aptal üzere hissediyorum.’

5. “Lisedeki başka kız bendim. Saf ve aptaldım…

Bir erkeğin sonunda bana ilgi duyuyor bulunmasına sevinmiştim, o kadar tanınan değildim ki bir erkeğin metresi olmayı göze almıştım. bir süre daha sonra bu durum midemi bulandırdı ve ondan uzaklaştım. İstismara uğradığım bir alakaydı. Uzun lafın kısası, kendinizi sevin millet.’

6. “birlikte çalışıyorduk ve ikimizin de ilgisi vardı. bu biçimdeki nişanlım hapisteydi ve onun da alakası çok toksikti…

Kız arkadaşı ona makus davranıyordu -Onu küçümsüyor, isimler takıyormuş ve çok sahipleniciymiş- Bana yazmaya başladı ve ben de olabildiğince işleri yüzeysel tuttum zira bir kız arkadaşı olduğunu biliyordum. Bir gece, bir parti verdi. Sarhoştuk ve ortamızda bir şeyler oldu. O geceden daha sonra uzun bağlantımız başladı. Randevulara çıkıyorduk, birbirimize armağanlar alıyorduk, birbirimizin meskenine gidiyorduk. En sonunda aşık olduk. Bana nişanlımdan ayrılmamı söylemiş olduğinde ayrıldım. Lakin o kız arkadaşını hiç bırakmadı. En sonunda gidip kıza her şeyi delilleriyle birlikte anlattım. Bu onu o kadar sinirlendirdi ki bana onun önünde yalnızca canımı yakmak için vahim şeyler söylemiş oldu. İşi bıraktım, daha güzelini buldum ve artık de sağlıklı bir münasebete sahibim.’

7. “Onun patronuydum. Her bakımdan akıllı ve kusursuz birisiydi…

Hislerime karşı uzun bir süre savaştım lakin ona aşık oldum. İkimiz de aşıktık. Tek istediğimin o olduğunu biliyordum. bu biçimdelarda öykümüzün kısa sürecek olmasını düşünmedim. Onunla olabildiğim kadar birlikte olmak istiyordum. Kulağa biraz klişe gelecek lakin bağında hiç de memnun değildi ve zoraki bir beraberliği vardı. Zira kız, onlar tanıştıktan birkaç ay daha sonra gebe kalmış. İkisi de mutsuzdu. Bir yıl daha sonra kız bizi öğrendi, onlar ayrıldı ve biz evlendik. bu biçimdedan beri 6 yıldır birlikteiz, bir çocuğumuz var ve birbirimize fazlaca aşığız! Dürüst olmam gerekirse hiç bir vakit pişmanlık duymadım zira o ömrümün aşkı. Yalnızca garip bir vakitte tanıştık. Ondan hiç bir vakit sevgilisinden ayrılmasını beklemedim. Bebekleri yüzünden bunu yapmanın güç olacağını biliyordum. Kız bizi öğrenene dek bir yıldır ortamızda bâtın bir sır olarak sakladık.’

8. “4 yıllık alakam, eski sevgilimin beni epey vakittir aldattığını öğrendiğim an bitti…

Biraz yeterli hissetmek için ve dışarıda neler olduğunu görmek için bir randevu uygulaması indirdim. Tatlı bir çocukla tanıştım ve yeterli anlaştık. Tıpkı gece birlikte takıldık. Her gün iletileşmeye ve imajlı konuşmaya başladık. Daima benimle buluşmaya çalışıyordu. Bir gün 3 yıllık sevgilisinden DM aldım. Uzak ara bağıymış. Mesajlaştığımızı görmüş ve ona neler olduğunu sormuş. Yalnızca bir sefer öpüştüğümüzü söylemiş. Yalnızca bu olmadı… Öbür bayanı öğrenen kız arkadaş pozisyonundan, öteki bayan olmaya geçtim. hayatın döngüsü…’

9. “Ben 18 yaşındaydım ve o 26 yaşındaydı. hem de benim işverenimdi…

bu biçimdelarda bana eşinden başka olduğunu ve iki çocuğunun olduğunu söylemiş oldu. İş yerinde yakalanmadan küçük kaçamaklar yapmanın heyecanlı bir tarafı vardı. İş haricinde telefonda konuşmak ve mesajlaşmaktan öbür pek bir şey yapmadık. Bir gün bir arkadaşımla öğlen yemeğindeyken beni eşi aradı ve kocasının peşini bırakmamı söylemiş oldu. Çabucak yüzüne kapadım ve daha sonra gidip ona bunu sordum. Barışmışlar, bana hiç söylemedi ve eşi bağlantımızı öğrenmiş. Bu bizi durdurmadı. Lakin ben bağlanacak birini bulduğumda büsbütün bitti.’

10. “Şu anki eşimle, o oburu ile beraberyken tanıştım…

7 yıldır birliktelermiş (evli değillerdi), o yüzden birinci tanıştığımızda arkadaş kalmak için elimizden geleni yaptık. Lakin o kadar süratli birbirimize aşık olduk ki, bir baktım birlikte taşınmayı ve ikimiz için bir gelecek planlamaya başlamışız. O sevgilisinden ayrıldığında müthiş hissettim. Daha evvel hiç bu biçimde bir şey yapmamıştım ve kızın durumunu düşündüğümde onun için üzüldüm. bir arada İtalya’ya taşındık ve bir süre daha sonra evlendik. Açıkçası hiç bir pişmanlığım yok. Eminim bunun için birçok insan benden nefret eder lakin günün sonunda ne ehemmiyeti var? hayatının aşkını bulduğunda onunla bir arada olmaz mısın? Hala kızı düşündüğümde makus hissederim ve bu suçluluk duygusu bir süre benimle kalacak üzere. Lakin sonuç olarak, ikisi birbirine bakılırsa değildi ve hayli fazla sorunları vardı. O benim en düzgün arkadaşım, nasıl tanıştığımızdan nefret etsem de pişman değilim. Başıma gelmiş en uygun şey.’

Sizin kanılarınız neler? Yorumlarda buluşalım…