Bu Ayarı iPhone’da Etkinleştirmeyenler İçin Berbat Haber! Dikkat Edin Bütün ayrıntılarınız Çalınabilir

bilimsel

Üye
Telefonun bu devasa potansiyeli kimi olumsuz taraflarla dengeleniyor. Aslında bu durum bir çeşit cep telefonu bağımlılığı olabilir. Bu fenomen, bilhassa akıllı telefondan kuvvetlikle ayrılabilen gençlere hayli sık rastlanıyor. İnternet ve akıllı telefonlar insanların toplumsal ömrünü daha hareketli hale getirmenin yanı sıra alışılmadık kimi vakit sorumluluklarımızdan geri kalabiliyoruz. Bu teknolojik alet hem olumlu tıpkı vakitte olumsuz olarak hayatımızda yer alıyor.

BU AYARI İPHONE’LARDA ETKİNLEŞTİRMEYENLER İÇİN BERBAT HABER!

Bir kişi, görüntü yahut fotoğrafı ile, bir gün ortasında ün kazanabilir. hem de, paylaşılan içerikler, beşerler ve imajlar bir sefer internet alemine düştüyse, onları yaratan ve yayanların büsbütün denetimi dışına çıkmıştır. Bu durum, bireylerin mahremiyeti ile ilgili epeyce büyük problemlere yol açabilir.

Son olarak, bilhassa önemli bir sorun haline gelen, akıllı telefonun birçok vakit biroldukça kişinin hayatının özetini içermesidir. Aslında içeride özel fotoğraflar, çalışma evrakları, kıymetli şahıslar, banka kimlik ayrıntıları ve epeyce daha fazlasını bulabiliriz. Telefonun kaybolması birtakım durumlarda şanssız kişi için büyük bir sorun olabilir. Her şeydilk evvel, kimi dolandırıcılar içeriğini çalmak için akıllı telefonu zimmetine geçirebilir.

BU AYARI KESİNLİKLE ETKİNLEŞTİRİN!

Buna bağlı iPhone‘larda bu ayarları etkinleştirmeyenlere makûs haber diyebiliriz, zira kaybolduğunda yahut çalındığında bizi nitekim beladan kurtarabilir. birinci vakit içinderda kıymetli olan şey, çabucak hemen erişim kodunu girmediğimizde denetim panelini kilitlemektir. Aslında, iPhone kilitli olsa bile denetim paneli olağanda kullanılabilir. Bu, üçüncü tarafların telefonu uçak moduna geçirmesine müsaade verebilir. Denetim paneline erişimi engellemek için Ayarlar, Face ID ve koda gidin ve denetim merkezi, cüzdan ve USB aksesuarlarını devre dışı bırakın. bu türlü iPhone kilitlendiğinde fazlaca daha inançlı olacaktır.

Aslında, akıllı telefona korsan aksesuarları bağlama mümkünlüğünü, çevrimdışı duruma getirme yahut ödeme yapma mümkünlüğünü ortadan kaldıracağız. İkinci süreç, bir daha Ayarlar’dan en üstteki ismimize tıklayın. Buradan ‘Bul’ seçeneğine tıklıyoruz ve akabinde iPhone’umu Bul, ‘Bul Ağı’ ve ‘Son Pozisyonu Gönder’i aktifleştirmeniz gerekiyor. Bu sayede iPhone‘u kapalı olsa bile nerede olduğunu bulabilmem bizim için pek mümkün olacaktır. Buna ek olarak, en son indirmedilk evvel otomatik olarak son pozisyonunu bizlere gönderecektir.