Eşitsizlikler. “Fırsat satıcıları”: Napoli'de kadınların eğitim yoksulluğunu durdurmaya yönelik Futura Projesi

Namik

Üye
[TD]
NAPOLİ – 8 Şubat Perşembe, 11.00, Dedalus Sosyal Kooperatifi Ulusal muhataplar ve şehir kurumlarıyla kadınların eğitim yoksulluğuna ilişkin bir tartışmaya ev sahipliği yapacak ve bu tartışma, programın ilk yılının sonuçlarına odaklanacak. Futura.FUTURA projesiVenedik, Roma ve Napoli şehirlerinde uygulanan ve desteklenen ulusal bir proje. Çocukları kurtarmak, Eşitsizlik ve Çeşitlilik Forumu Ve YUMURTA SARISI
™
ile işbirliği içinde Intesa Sanpaolove ciddi yoksulluk ve kırılganlık koşullarında yaşayan, 50'si anne olmak üzere, 13 ila 24 yaşları arasındaki üç yüz kız ve genç kadını içeriyor.

Bir okul ağı. Özellikle Napoli'de, girişimin etrafında, projenin anlamını paylaşan ve genç yararlanıcıların özgürleşme yollarına eşlik eden zengin bir okullar, sosyal hizmet uzmanları, spor antrenörleri, öğretmenler ve anneler ağı gelişti. Projenin ilk aylarında elde edilen sonuçlar ve deneyimlerden yola çıkarak 8 Şubat'ta konuşmacılar, projenin yerel olarak nasıl yönetildiğini tartışacak. Dedalus Sosyal Kooperatifiile işbirliği içinde Eşitsizlik ve Çeşitlilik ForumuOkulu bırakmaya ve eğitimde başarısızlığa yol açan faktörlerin karmaşıklığını azaltabilecek ve bunlara karşı koyabilecek yenilikçi müdahaleleri deneyebilir.

İkili amaç. Bir yandan ilgilenilen kişileri bireyselleştirilmiş programlarla desteklemek (onların öncülüğünü teşvik etmek için onlar için değil, onlarla birlikte çalışmak) ve aynı zamanda yapılanlardan yerel ve bölgesel düzeyde uygulanabilir politikalara ilişkin göstergeler çıkarmak. Ulusal düzeyde bu konu dikkatlere sunulacak ve Napoli Belediye Başkanı Gaetano Manfredi ile tartışılacak. Proje, katılan her kız ve genç kadının özel ihtiyaç ve isteklerinden yola çıkarak tanımlanan “Kişiselleştirilmiş eğitim destek planlarının” etkinleştirilmesini içermektedir.

Her program için bir hediye. Etkinleştirilen her program, gençler ve ailelerle yapılan kahramanlık ve tartışmalar sayesinde, her iki tarafın da içinde bulunduğu bir tür “sosyo-eğitim sözleşmesi” kapsamında belirli faaliyetlere veya maddi ve manevi desteğe uygulanan bir “çeyiz ekonomik kaynağı” ile bağlantılıdır. taahhütleri, sorumlulukları ve yatırımları imzalamayı içeriyordu.
[/TD]