Fatih Terim deklare etti! Falcao ve İsmail Çipe…

SporBakani

Aktif Üye
UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Tipi rövanş maçında Galatasaray yarın TSİ 21.00’de McDiarmid Park’ta İskoçya temsilcisi St. Johnstone ile karşı karşıya gelecek. Uğraş öncesinde Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Kırmızı kart cezalısı Fernando Muslera’nın yokluğunda kalede İsmail Çipe’nin oynayacağını söyleyen Terim, takımda yer almayan Kolombiyalı futbolcu Radamel Falcao’nun olmasının teknik bir karar olduğunu deklare etti.

St. Johnstone birinci maçta oynadığı oyunun kendisini şaşırtmadığını söyleyen tecrübeli teknik adam, “Çünkü temaslı oynayan bir ekip. Maçtan evvel bunu söylemiştim. Maçın nasıl geçeceğini de söylemiştim. 10 kişi kalınca kadar o denli geçti. İkici yarının başındaki kırmızı kart alışılmış ki oyun halini değiştirdi. Maç öncesi fikirlerimde yanılmadığımı da gördüm. Çok çaba eden, temaslı oyunu hayli âlâ oynayan ve bir şeyleri kabul etmeyen bir kadro. Burada da değişik geçeceğini düşünmüyorum açıkçası. İkinci yarının başında kalecimiz, kaptanımızı kaybetmemiz ve 10 kişi kalmamız bizim için dezavantaj bu biçimde oyunlarda. bu biçimde maçların anahtarı birinci 10-15 dakikadır. Biz bu dakikalar içerisinde net konum yakaladık. Kullansaydık buraya öteki türlü de gelebilirdik” formunda konuştu.

“Bunlar bizi hiç bir vakit korkutmuyor”

Yarınki oynayacak müsabakadaki atmosferden beklentilerinin sorulması üzerine ise Fatih Terim, “Biz Enteresan bir başlangıç yaptık. PSV’ye gittik, full oynadık. Artık burada da koltuklara bayraklar koymuşlar. Onlar da full oynayacak. Bir tek biz ful oynayamıyoruz. İnşallah bizde bir gün oynarız. Bizim lehimize olacak şeyler biz de yok. Rakiplerimiz birinci kez full oynayacaklar. Lig maçlarını seyrettim full değildi. Lakin artık full. Atmosferin epey hareketli ve canlı olacağı kesin. İskoçya’da İngiltere’de, İrlanda’da ve Galler’de birfazlaca maç oynadık. Ateşli taraftar olacağını, devamlı kadrosu destekleyeceğini biliyoruz. Buna da alışkınız. O yüzden hoş bir gün geçirmeyi diliyorum. Bunlar bizi hiç bir vakit korkutmuyor. Bunlar futbol ismine hoş şeyler. Umarım tribündeki hoşluklar alana da yandır” diye yanıt verdi.

İskoçya’daki hava farklılığına da değinen Terim, “En değerli değişiklik. Aşağı üst 20 derece fark var. Gördüğünüz üzere ben kabanlayım. Yağmur yağıyor ve 36-37-38-39-40 derecelerden geldik. Bir insanı şaşırtabilecek derecede farklılık var. bu biçimde değişimlerde insanın bedenini şaşırır. Hiç kolay olmayacak. O kadar sıcağa ki alıştık burada baya üşüyoruz. İklim farklılığı inşallah bizi epey fazla etkilemez” diyerek kelamlarını tamamladı.