Fatih Terim, Trabzonspor maçını kıymetlendirdi

SporBakani

Aktif Üye
Muhteşem Lig’in 4. haftasında Galatasaray 2-0 öne geçtiği maçta Trabzonspor ile 2-2 birliktee kaldı.

Maçın akabinde beINSPORTS’a konuşan teknik yönetici Fatih Terim, “2-0 giremiyoruz bir türlü soyunma odasına. Yakında onları da becereceğiz inşallah. Baskıyla rakibi kapatarak başlamak istedik, yaptık da. Son birkaç dakika geriye çekilme, gereksiz ve gereksiz pas kusurları bizi zora soktu ve golü yedik. İkinci yarıya 2-0 başlamak öbür, 2-1 başlamak öteki. Bunu yememeliydik.” diye konuştu.

Fatih Terim’den değişiklik açıklaması

“Maalesef birinci yarıda Emre Kılınç’ın sakatlığı, hiç oynayamayacak durumda olması bizi değişikliğe itti. Bu ortada Nwakaeme’nin kanadında da eksikliğimiz olmaya başladı. Bu yüzden Morutan’ı çıkardım ve orta alana dayanak için Aytaç’ı aldım oyuna. İyi oynayan bir grup için rastgele bir şey düşünmüyordum lakin bir sakatlık ve bir taktiksel anlayış bizi ona itti.”

“Benim gayemde birinci yarıdaki Galatasaray var”

“İkinci yarı top bizdeyken daha yeterli işler yaptık. Daha epeyce duruma girdik, koparabilirdik fakat olmadı. İkidir 2-0’dan puan kaybediyorduk. Tahminen 0-0 bitse diğer şeyler söylenir lakin 2-0’dan olunca… kimi vakit dinamizmimizin yansıması bu biçimde olabilir fakat benim amacımda birinci yarıdaki Galatasaray var. Oyunu rakibe oynatmayan, tüm alanları kapatan, dar alanda ekibin uzunluğunu kısaltan ve topla yeterli oynayan, sahanın her yerinde baskı kuran bir Galatasaray yapabilirsek keyifli olurum. Uygun oynayan bir ekipte birtakım oyuncuları esasen değiştirmek istemem fakat mecbur kalıyorsunuz kimi vakit. Kimi arkadaşlarımızı da görmek zorundayız. Bugün epeyce âlâ bir takıma sahip Trabzonspor ile oynamak kolay değil. Fakat galibiyeti kaçırdığımız için hüzünlüyüm. Daha güzel olabilirdi.”

“Bazı arkadaşlarımız…”

“Kolay değil. Daha hayatları boyunca birbirlerini görmemiş oyuncuların tıpkı amaca yönelmeleri için birlikte yaşamaları, birlikte çalışmaları ve birlikte oynamalaı gerekir. Öne geçtiği vakit yavaşça endişe, heyecan ve telaş olabilir fakat vakit ortasında bunlar geçecektir. İnşallah daha güçlü bir atmosfere girebilirsek grup olarak… Perşembe-Pazar ve 20 saat uçup gelen oyuncular var. Bunlar kolay değil. Dengelemeye yönelik öteki arkadaşlarımız da bize yardımcı olursa daha düzgün ekip olacağız. Bir numaralar ne kadar kıymetliyse iki numaralar da o kadar kıymetli. Kimi arkadaşlarımız daha çabuk form tutmalı çünkü aksi takdirde forma kolay olmayacak.”