Göçler, mültecilerin korunmasına yönelik “Katılım Programı”nın altıncısı

Namik

Üye
ROMAİNTERSOS Ve BMMYKBirleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği yasağı başlatıyor. katılım 2023İtalya’daki mülteci örgütlerine yönelik operasyonel kapasiteleri güçlendirme ve artırma programı, şimdi altıncı baskısında. Program, mültecilerle birlikte çalışarak haklarını, ev sahibi toplulukla bütünleşmelerini ve sosyal uyumlarını destekleyen mülteci derneklerini ve yerel kuruluşları hedefliyor. Dört yıl içinde katılım 12 bölgede 48 derneğin gelişimini destekledi, onlara eğitimler, projelerin uygulanmasında farklı kuruluşlarla işbirliği, hedeflenen konsolidasyon, sürdürülebilirlik ve büyüme yolları sundu. Yıllar geçtikçe, ağın çeşitli kuruluşları, İtalya ve Avrupa’daki mültecilerin korunması ve entegrasyonunda liderlik örnekleri olarak kabul edildi.

Programın üç stratejik çizgisi. 2018 yılından bu yana edinilen tecrübe doğrultusunda bu yıl da İNTERSOS Ve BMMYK “ağ oluşturma” için bir eğitim ve kolaylaştırma projesinin bir parçası olan becerileri güçlendirme faaliyetlerine dahil olmak üzere ulusal bölgede yeni Dernekler belirlemeyi amaçlamaktadır. Programa katılmak için yeni çağrı 17 Mart’a kadar açık, yönergeler ve belgeler programın web sitesinde mevcut. Mülteci dernek grupları ve yerel ve ulusal düzeyde mültecilerin katılımını teşvik eden Dernekler proje sunmaya davet edilir. Projeler, programın üç stratejik satırından en az birine yanıt vermelidir:

1) sığınmacı ve mültecilerin haklarının korunması;

2) entegrasyonu destekleyen faaliyetlerin teşvik edilmesi;

3) ev sahibi topluluklarla sosyal uyumun teşvik edilmesi.

Özel ilgi. Özel ihtiyaç sahiplerine yönelik dernek ve projelere, şiddet ve sömürü mağdurlarına yönelik kadın dernekleri ve projelerine özel önem verilecektir. En fazla 5 Dernek seçilecek ve aşağıdakileri içeren bir önlem paketine erişebilecek:

1) proje için finansman

2) proje yazımı ve yönetimi, bağış toplama, iletişim ve tanıtım, mülteci koruması dahil olmak üzere çeşitli modüllere bölünmüş bir eğitim yolu

3) teknik destek ve koçluk hizmeti

4) ağ oluşturma fırsatları, uygulama alışverişi yapmak ve programın çeşitli sürümlerine katılmış olan diğer derneklerle işbirliğini teşvik etmek.

6 Mart Pazartesi günü, programın ve duyurunun Facebook sayfasından görülebileceği çevrimiçi bir etkinlik düzenlenecektir. İNTERSOS ve resmi web sitesinde.