Göçmenler, İtalyan Kızılhaçı Lampedusa hostpot’unu yönetecek: “Göçmenlerin insanlara yaraşır bir şekilde karşılanmasını garanti etmek”

Namik

Üye
ROMA – “İtalyan Cumhuriyeti olarak bizim için önemli bir meydan okuma başlıyor”. Böylece Cumhurbaşkanı İtalyan Kızılhaçısunumu vesilesiyle Rosario Valastro Mutabakat zaptı yönetimine Kızıl Haç’ı yönlendirecek olansıcak noktalar Lampedusa’nın göçmenlerin kabulü için tasarlanmıştır. Valastro, “Bir ülke sistemi olarak taahhüdümüz, göçmenlere her şeyden önce insani bir bakış açısıyla layık bir karşılamayı garanti etmek olacaktır. 1 Haziran’dan itibaren,Lampedusa etkin noktasıİtalyan Kızıl Haçı’nın yöneteceği, dünyanın o bölgesinde insanlığın siperi olacak”.

Avrupa’nın en güneydeki yeridir. Göçmen Acil Durum Komiseri Valerio Valenti, “Göçmenlerin karşılandığı yer burasıdır ve insanlara yönelik muamele açısından amiral gemisi olmalıdır: gelen erkekler, kadınlar ve çocuklar için” dedi. Bu zorlukta Hükümetle birlikteyiz ve Komiser yapısının bize duyduğu güven için teşekkür ediyoruz. Göç olgusuna insan ayak izi bırakmak için gerçekten çalışmak istiyoruz. Geçen Ocak 9’dan beri, Başkan olarak göreve başladığım zaman Viminale Sivil Özgürlükler ve Göç Departmanı, Lampedusa’nın üzerinde ağırlık oluşturan göç olgusuna verilen tepkiyi iyileştirmeyi amaçlayan özel faaliyetler başlattım. Taahhüt – devam etti Valenti – göçmenlere yeterli düzeyde göçmen sağlamak için adadaki kabul sistemimizi güçlendirmeye yönelikti. yardım”.

İnsana yakışır bir karşılama.
yönetmeni Ignazio Schintuİtalyan Kızıl Haçı’nın acil durumları ve yardım bölgesi, “Lampedusa yapısının sınırlamaları olduğunu ve insana yakışır bir karşılama sağlamak için daha sonra içeri girdiğimizde göreceğimiz bazı değişiklikler yapılması gerektiğini söyledi. Bizim derdimiz de belediye yönetimiyle görüşmek olacak. Ulusal nitelikteki acil durumlara müdahaleyi destekleyecek tüm yapıları o bölgede kullanıma sunacağız – altını çizdi -. Doktorların artmasından göçmen aileleriyle iletişimin desteklenmesine, uygun bir operatör grubu tahsis edilerek temizliğin sağlanmasına kadar”.

konular