Inter ve UNHCR, mültecilere karşı ayrımcılık konusuna adanmış “Oltraggiati” projesi için

Namik

Üye
MİLANO – Projenin ilk resmi baskısı devam ediyor UEFA – Öfkeli Inter Gençlik Sektörünün Eğitim faaliyetleri kapsamında, ırkçılıktan engelli ayrımcılığına kadar ayrımcılıkla mücadele ederek futbolda ve toplumda katılım değerlerini teşvik etmeyi amaçlayan girişim. 2023 yılında Inter, Bölüm tarafından projenin ilk denemesi için lider olarak seçilmişti. Sosyal ve Çevresel Sürdürülebilirlik Aynı isimli belgeseli sağlayan UEFA'nın “UEFA- Öfkeli”, gençlerle farkındalık ve eğitim yolunu başlatmak.

Proje hayata geçiyor. Artık proje, Gençlik Sektörü Eğitim Alanı personeli tarafından yürütülen ve üç toplantıya bölünmüş, mültecilere yönelik ayrımcılık konusuna yönelik bir çalıştay ile hayat buluyor. 7 Şubat'ta yapılması planlanan ilk etkinliğe Inter College'ın ikinci sınıflarından kız ve erkek çocuklar katılacak ve okul temsilcileri tarafından yönetilecek.Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK).

Mart ayında bir randevu daha. Formata eşlik etmek için UEFA-ÖfkeliMart ayında Kulübün CSR alanı ve Nerazzurri Özel Paralimpik ve Deneysel Futbol Takımı ASD Sporting 4E ile işbirliği içinde Farklı Yetenekler temalı yeni bir etkinlik düzenlenecek. Amaç, parçası olan kişilerin eğitiminden başlayarak, genç sporculardan spor projesinde yer alan tüm yetişkinlere kadar, aynı zamanda insani ve kültürel olana odaklanan bilinçli bir Nerazzurri Gençlik Sektörü geliştirmektir. Eğitim projesi, Gençlik Sektörünün çocuklara ve personeline sunulan tüm eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerini içermektedir.

AS Roma ile aynı bağlılık. Cinsiyetçilik, homofobi, ırkçılık ve diğer hassas konular üzerine bir dizi belgesel. Roman futbol kulübü projeye destek verdi”Öfkeli”, UEFA ile işbirliği içinde ve Futbolun Sürdürülebilirliği ile bağlantılı daha geniş bir projenin parçası olan bir dizi belgeselle. Ele alınan konular cinsiyetçilik, homofobi ve ırkçılıktı.