Muharrem İnce: 2020’nin martından daha sonra her an seçim olabilir

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Muharrem İnce: 2020’nin martından daha sonra her an seçim olabilir
Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, partisini kurmasından daha sonra birinci kere memleketi Yalova’ya geldi.

Kocaeli-Yalova karayolundan kent merkezine kadar konvoyla gelen İnce, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

İnce’nin yaptığı açıklamalar içinde, erken seçim konusu da yer aldı.

”MEMLEKET PARTİSİ TAM SİZE GÖRE”

Oy verdiği partilerden mutlu olmayan seçmenlere seslenerek, şunları kaydetti:

“Memleketin gidişatından korku duyan, beğenmeyen fakat öteki partilere de eli gitmeyen vatandaşlarımıza sesleniyorum. Tam Memleket Partisi size nazaran buyurun, gelin. AK Parti’ye oy vermeyip CHP’yi beğenmeyip ne yapayım, CHP’den öteki yere oy veremiyorum deyip kerhen CHP’ye oy verenler onlara sesleniyorum. Artık bir seçeneğiz var. Memleket Partisi tam size bakılırsa. CHP’yi beğenmeyip ne yapalım UYGUN Parti’ye verelim bari diyenlere sesleniyorum. Muharrem İnce’nin yanı Memleket Partisi’nin yanı size epey yakışır. Davacılara sesleniyorum, MHP’ye oy veren Davacılara sesleniyorum. Yerli bir adam arıyorsanız Muharrem İnce burada, Memleket Partisi burada, buyurun size de buyurun diyorum. Terörle ortasına aralık koyup geçmişte HDP’ye oy verip bunlar bir arpa uzunluğu büyümüzler, Türkiye partisi olma üzere bir sıkıntıları yok diyorsanız Memleket Partisi tam size nazaran. Onları da Memleket Partisi’ne bekliyorum. Mevcut siyasi partileri beğenmeyip sandığa gitmeyen yurttaşlarımıza sesleniyorum. Memleket Partisi tam siz nazaran diyorum”

2022 MART’INDAN daha sonra ERKEN SEÇİM OLABİLİR

Yüzde 50+1 ile iktidar olmak istediklerini anlatan İnce, bir gazetecinin “Erken seçim olmasını bekliyor musunuz?” sorusunu şu biçimde karşılık verdi:

“Biz şuanda muhalefet partisiyiz, şimdilik muhalefet partisiyiz. Bütün muhalefet partileri seçime hazır olmalıdır. Biz teknik olarak, beyin olarak, zihin olarak hazırız. Cumhuriyet tarihinde partinin kurulduğu gün 41 vilayette örgütlenmesini yapan herbiçimde ikinci bir parti yoktur, ancak kanunlara nazaran seçime katılabilmemiz için bir mühlet daha kongremizi tamamlamamız lazım. Parlamentoda var olan partilere de şunu sesleniyorum. Gelin seçime katılmayı kolaylaştırın. Erken seçim, yani ben 2022’nin martından daha sonra her an seçim olabileceğini ön görüyorum bu benim niyetim.”

İnce’ye, Genel Lider Yardımcısı ve Yalova Milletvekili Özcan Özel ve Vilayet Lideri Ertan Şener de eşlik etti.