Nihayetinde Hepsi Çok Keyifli: Okulu Bırakan ve Farklı Kısımlardan Mezun Olarak Diploma Sahibi Olan Ünlü İsimler

Kimisi yalnızca mezun bulunmasına 2 hafta kala okulu bıraktı, kimisi doktora bile yaptı… Brad Pitt’ten Madonna’ya, ünlü isimlerin sizleri epey şaşırtacak okul geçmişlerini derledik????

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/ajanibazile/…

1. Brad Pitt Missouri Üniversitesi’nde gazetecilik okuyordu lakin mezuniyetine iki hafta kala okulu bıraktı.

Pitt bunu ‘Mezuniyet vakti gelmişti ve herkes – tüm arkadaşlarım işlerine epey bağlı görünüyordu. Ve ben çabucak hemen bunun için hazır olmadığımı fark ettim. Toplandım. Mezun olmadım. İki haftam kalmıştı. Ve Los Angeles’a taşındım.’ diyerek deklare etti.

2. Louisina Üniversitesi’nden mezun olan Shaquille O’Neal’ın lisans ve yüksek lisans diploması var.

Barry Üniversitesi’nde doktorasını da tamamlayan O’Neal, birinci başta Louisina Üniversitesi’ni NBA için bırakmıştı. Üniversiteye ailesine verdiği kelam için dönen O’Neal, hem eğitimini tıpkı vakitte NBA mesleğini muvaffakiyetle sürdürdü.

3. Kısa bir süreliğine Kaliforniya Üniversitesi’ne giden Mila Kunis, daha sonra Loyola’ya geçiş yaptı.

sonrasındasında ise okulu bıraktı. Üniversite vaktinde halihazırda Family Guy ve That 70’s Show dizilerinde yer alan Kunis, üniversiteye gitmek istediği için değil, gitmesi gerektiği üzere hissettiği için gittiğini itiraf etmiş. Okulda başarısız olmadığını, düzgün notları varken kendi isteği ile bıraktığının da altını çiziyor.

4. Duke Üniversitesi’nden tıp mezunu olan Ken Jeong, tıp hekimi diplomasını ise North Carolina Üniversitesi’nden almış.

Birkaç yıl tıp alanında çalışan Jeong, çalışmadığı senelerda bir güldürü kulübünde stand-up şovları yapıyordu. Knocked-Up projesindeki rolünden daha sonra tam vakitli olarak cümbüş dünyasına girdi.

5. Tisch Sanat Okulu’na giden Kristen Bell, Broadway’de The Adventures of Tom Sawyer müzikalinde rol almak için okulu bırakmış.

6. Sigourney Weaver, Stanford Üniversitesi’nin İngilizce kısmından mezun oldu.

Yale Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı.

7. Jessica Biel, Tufts Üniversitesi’ne kayıtlanmıştı lakin Teksas Testere Katliamı sinemasında rol almak için bıraktı.

çabucak sonrasında okulu bırakmamış olmayı dilediğini söylemiş oldu. ‘Keşke tüm kız arkadaşlarımın yaşadığı bu biçimdeları yaşasaydım. Onların ortasında yaşadığı o rezil, kirli kumtaşından yapılma yerde yaşasaydım. Şayet yeniden seçme hakkım olsaydı, kalırdım ve bitirirdim.’ diyor.

8. Spike Lee’nin Morehouse Üniversitesi’nden lisans diploması ve Tish Üniversitesi’nden yüksek lisansı bulunuyor.

9. Tom Hanks, Chabot Üniversitesi’nde tiyatro okuyordu ve Kaliforniya Devlet Üniversitesi’ne geçiş yaptı.

Great Lakes Tiyatro Şenliği’nde staj yapmak için okulu bıraktı.

10. Eva Longoria’nın kinezyoloji alanında tamamladığı bir diploması var. Kaliforniya Devlet Üniversitesi’nde ise master eğitimini tamamladı.

11. Michigan Üniversitesi’nden burs kazanan Madonna iki yıl boyunca orada okudu.

Lakin müzik mesleği için okulu bırakarak New York’a taşındı.

12. Mayim Bialik, sinirbilimi alanında bir diploması ve tabip unvanı var.

The Big Bang Theory dizisindeki rolünde okul birikiminin fazlaca işine yaradığını söylüyor.

13. Jake Gyllenhaal, iki yıla kadar ideoloji kısmında okumuş fakat oyunculu mesleğine odaklanmak için bunu yarıda bırakmış.

Kız kardeşi Maggie Gyllenhaal ise üniversiteyi tamamlayarak diplomasını eline almış.

14. Bridgit Mendler’ın antropoloji alanında tamamladığı bir diploması var.

Mendler, şu anda doktorası için çalışıyor.

15. John Mayer, Berklee Üniversitesi’nde müzik alanında okuyordu lakin Atlanta’ya taşınarak kendi müzik kümesini kurdu.

16. Rebel Wilson’ın performans ve tiyatro alanında tamamladığı bir diploması bulunuyor.

Wilson, sıtma hastası olduğunda bir siyasetçi ya da avukat olmamaya karar vermiş. Oscar kazandığının halüsinasyonlarını görüyormuş.

17. Lady Gaga, üniversitenin ikinci yılında müzik mesleğine devam etmek için okulu bırakmış.

18. David Duchovny, İngiliz edebiyatı kısmında tamamladığı lisans ve yüksek lisans diplomalarına sahip.

Doktora üzerinde de çalışmaya başlayan Duchovny onu bitirmemiş.

19. Ashton Kutcher, Iowa Üniversitesi’nde biyokimya mühendisliği okuyordu.

Modellik yarışını kazandığında okulu bıraktı ve Los Angeles’a oyunculuk mesleğini sürdürmek için taşındı.

20. Lupita Nyong’o’nun sinema ve tiyatro alanında tamamladığı bir diploması var.

Yale Drama Okulu’nda da master eğitimini aldı.

21. Alicia Keys Columbia Üniversitesi’nde burs kazanmıştı fakat bir ay daha sonra müziğine odaklanmak için okulu bıraktı.

22. Lisans mezunu olan Angela Bassett, Yale Drama Okulu’nda da yüksek lisansını tamamladı.

Sizin en epeyce şaşırdığınız hangi ünlü/ünlüler oldu? Yorumlarda buluşalım!