Sabri Sarıoğlu’dan flaş itiraf! “Her ay düşüme girer”

SporBakani

Aktif Üye
Galatasaray’a 1999-2000 sezonunda transfer olan Sabri Sarıoğlu’nun sarı-kırmızılı gruptaki mesleği 2017-2018 döneminde bitmiş oldu. Deneyimli sağ bek, Galatasaray’dan ayrılmasının akabinde Göztepe’yle muahede sağladı lakin dönem sonunda futbolculuk mesleğini sonlandırdı.

DÜNYA KUPASI FAVORİSİ

Sabri Sarıoğlu A Spor’da yayınlanan programda sarı-kırmızılı grup, Dünya Kupası, Jesus, Boey ve mesleğiyle ilgili konuştu. Katar 2022 Dünya Kupası’ndaki favorilerini açıklayan Sarıoğlu; “Fransa, İspanya ve Brezilya. Bu üç kadronun içinden bir şampiyonun çıkacağını düşünüyorum.” dedi.

“LİGİMİZİN EN GÜZEL SAĞ BEKİ”

“Sacha Boey, şu anda ligimizin en yeterli sağ beki pozisyonunda. Hem ofansif tıpkı vakitte defansif manada göz doldurdu. Bununla yetinmemesi gerekiyor. Bek oyuncularının ofansı epey âlâ olmalı. Bu dönem inanılmaz bir çıkış yakaladı ve bunu daha da artırmalı. İnanıyorum ki daha da üzerine çıkacak potansiyeli var ve biraz daha kendini geliştirirse daha da âlâ performans göstereceğine inanıyorum.”

“PES ETMEDİ, SAVAŞTI”

“Sezon başında takım dışı kaldı lakin Boey demek ki pes etmedi. Yabancı oyuncular, genelde bu biçimde durumlara düştüğü vakit bütün alacaklarını talep eder, FIFA’ya şikayet eder ve diğer kadroya sarfiyat lakin Boey, kalıp savaşmayı tercih etti. Bence de gerçek bir karar verdi ve şu ana Galatasaraylı taraftarların en sevdiği oyunculardan biri.”

“JOSEF PERFORMANSININ ALTINDA KALDI”

Josef’in yaşadığı bir olay var Ankaragücü maçı daha sonrası. O olaydan daha sonra futbola mı konsantre olamıyor olayın tesirinde mi tam bilmiyorum. Performans olarak beklentilerin altında kalan bir oyuncu.

‘TRİP ATARSAM HOCA BENİ OYNATMAZ’

Çok renkli bir karakter Jesus, deneyimli bir teknik yönetici ve rotasyonu epey âlâ yapıyor. Oynamayan oyuncular kulübede mutsuz olurlar trip atarlar. Jesus geldikten daha sonra o denli bir hava yaratmış ki futbolcu biliyor ‘Ben üzülürsem trip atarsam hoca beni tekrar oynatmaz’ diyor. Oyuncu her vakit kendini hazırda tutuyor.

‘YARDIMCISI EMRE MOR’U KAÇIRDI’

Hatta bir maçtan daha sonra Jesus, Emre Mor’a serzenişte bulunmaya yanlışsız giderken yardımcısı onu nasıl ezberlediyse Emre’yi oradan kaçırıyor. Takımdaşlık epeyce değerlidir.

“YIKILDIK”

Sakatlıklar vardı. Yanlış hatırlamıyorsam yedek kulübesinde bir yahut 2 oyuncu vardı oyuna girebilecek. Baya bir eksiktik. Performans olarak en âlâ oynadığımız maçta elendik. Yıkılmıştık orada.

“HER AY HAYALİME GİRER”

Ben her ay bir sefer Almanya’nın attığı son dakika üçüncü golü hayalime girer. En az bir kez girer. Maçı hatırlayanlar tahminen bilir. Çabanın birinci yarısında hayli kıymetli bir atağa çıkarken Almanyalı bir oyuncunun yerde yattığını görür görmez Hamit Altıntop durdurup topu dışarı atmıştı. Biz de tıpkı durumu son dakika Almanlar’dan bekledik. Kazım yerdeydi, dışarı atmalarını beklerken iki üç saniyelik dalgınlıkla golü yedik. Golü atarken Philip Lahm önümden ikiye bir yapıp geçti. O sahne düşüme girer. İkinci golde ben ona çalım atıp geçmiştim daha sonra o benden intikamını aldı (gülerek)