Tokyo’da sonbahar sokak stili nasıl görünüyor?

UyduYayini

Global Mod
Global Mod
Tokyo’da yeterince zaman geçirirseniz, bu kadar meşgul bir şehrin kulağa nasıl bu kadar sakin gelebileceği gibi bazı paradoksları fark edebilirsiniz. Ayrıca geniş bir alana sahip olmasına rağmen şehri keşfetmenin en iyi yolunun yürüyerek olduğunu da görebilirsiniz. Yürünebilirliği kısmen Tokyo’yu sokak fotoğrafçılığı konusunda Paris veya New York’a rakip olabilecek bir destinasyon haline getirdi.

Ekim sonu ve Kasım başında yapılan son ziyarette şehir alışılmadık derecede sıcaktı. Bölgeden birinin söylediği gibi, “Japonya yılda sadece iki sezon yaşama yolunda ilerliyor gibi görünüyor.” Onunla, şehirde tercüman olarak bana eşlik eden Tokyo’daki fotoğrafçı Momo Angela Ohta’nın yardımıyla konuştum.

Seyahatim sırasındaki iklim mevsimi tam olarak yansıtmasa da sonbaharın moda işaretleri vardı. Yoyogi Park’ta pek çok kişi parkın doğal renk paletini anımsatan sonbahar toprak tonlarını giyiyordu. Diğerleri ekose, fitilli kadife ve çeşitli katmanlar giyiyordu.

Vintage modayı keşfetmek ve alışveriş yapmak için en iyi bölgelerden biri olan Shimokitazawa gibi mahallelerde kişisel tarz sıkıntısı yaşanmıyor. Yerel halkın durup fotoğraflarını çektirmesini sağlamak yeterince kolaydı, ancak kıyafet seçimlerini neyin etkilediği sorulduğunda, çoğu kişi bir tür alçakgönüllülükle yanıt verdi ve sadece birkaç ipucu verdi. Parlak renkleriyle bilinen bir semt olan Harajuku’da siyahın da dahil olduğu birçok kıyafeti görünce şaşırdım. Benim için bu Tokyo’nun paradokslarından bir tanesiydi.