Ünlü Oyuncu Bergüzar Korel Siber Zorbalığa Maruz Kaldığı İçin Kendine Otosansür Uyguladığını deklare etti!

Sahiden de ne vakit bitecek sanki bu durum?

Bildiğiniz üzere bilhassa de geçirdiğimiz bu son devirde toplumsal medya kullanmasının da artmasıyla hayatımıza yesyeni bir kavram girdi: siber zorbalık.

bir epeyce insan hayatlarında hiç görmedikleri yahut hayranı oldukları insanların fotoğraflarının altına hakarete varan kelamlar yazıyor ve bunu yaparken aslında empati hissini büsbütün bir kenara bırakıyorlar.

elbette ki bunun bir fazlaca sosyolojik ve ruhsal niçinleri var. Örneğin geçtiğimiz günlerde babasını kaybeden Influencer His Özaslan’a oldukça enteresan bir bildiri gelmişti:

Aslıhan Gürbüz’e bir takipçisi hemen kilo vermesini söylemişti.

Sadece kilo ya da hayat üslubu da değil, beşerler diğerlerinin münasebetleri hakkında da hayli rahat yorum yapıyorlar.

Olağan bu durumdan muzdarip olup hesabını büsbütün kapatan ünlüler de mevcut. örneğin Bergüzar Korel daha öncesinde oğluna beddua aldığı için hesabını kapatmıştı.

Hesabını bir daha açan ünlü oyuncu bu duruma reaksiyon verdi:

‘’Eskiden her yerde fotoğraflayacak bir an bulurdum kendime… Birilerine gösterme telaşım yoktu zira. Instagram yoktu.”

“daha sonra Instagram çıktı ben fotoğraf çekmeye devam ettim ancak siber zorbalıktı, eleştiriydi, makus yorumdu derken bir bakmışım daima her mevzuda uyguladığım otosansür görmemi engelliyor.”

“Korku, sevdiğim her şeyden uzaklaştırmış beni. yenidendan an an fotoğraflamak istiyorum her şeyi… Kimse görmeyecekmiş gibi…’’

Siz ne diyorsunuz bu işe? Yorumlarda buluşalım!