Volkan Demirel: Bu oyuncularla fazlaca güç

SporBakani

Aktif Üye
Volkan Demirel, yorumculuk yaptığı beIN Sports ekranlarında Galatasaray’ın 1-0 kaybettiği Alanyaspor karşılaşmasını kıymetlendirdi. Efsane isim, Galatasaray’ın yeni transferiyle ilgili yaptığı yorumlarla sarı-kırmızılı taraftarları tabir yerindeyse zahmetten çıkarttı.

“ALANYASPOR YANLIŞSIZ OYNADI”

“Galatasaray taraftarı stadında baskılı başlamaya alışıktır, bu takım baskıyı sağlayamadı ve birinci yarı durumsuz geçerken, birinci konum neredeyse 70’de oldu. Alanyaspor’da Bülent hocanın da aklındaki fikir skoru 0-0 götürmekti, ‘skoru aldıktan daha sonra hareket ederim’ dedi. Gerçek bir oyun oynadı Alanyaspor.”

“DÜŞÜNÜLMESİ GEREKEN MEVZULAR VAR”

“Galatasaray’ın bu oyunu, bu oyuncularla hayli sıkıntı. Galatasaray bu sene badire çekecek, gözüküyor. Yedlin diyoruz örneğin, aşağı üst bütün pasları Alanyaspor’a verdi. Morutan biraz sağda kaldı, 10 ve 8 numara özellikli, orada oynamayı tam gerçek bilmediğini düşünüyorum, olağan konumda daha tesirli olacağını düşünüyorum.”

“Genel manada bir ıstırap var, 3 haftadır kazanamayan bir Galatasaray var. 2-0 öne geçtikten daha sonra maçları da verdi, düşünülmesi gereken mevzular epeyce fazla, en kısa müddette Fatih Terim, grubu ve idare çözecektir.”

“BU ÜÇLÜDEN BEKLEYEMEZSİNİZ”

“Bu orta saha üçlüsünden çok üretkenlik bekleyemezsin, bu orta alanlar ortaya epeyce pas atamaz. Yana verir, geriye verir. Taylan bir tane attı geçen fakat 10 maçtan 1’inde atar. Sızma koşuları, adam eksiltme, bu üçlüden bekleyemem. Taylan da, Berkan da, Cicaldau da o denli üzere.”

“MARCAO’NUN OLMADIĞI DEFANS ZOR”

“Galatasaray’ın Lazio maçında daha organize bir defans çizgisi vardı Marcao ile, bugün yenilen golde defans 4’lüsünün yaptığı yanılgı var, Ömer’in yaptığı bir yanılgı. Bunu çözmesi gereken teknik takımdır. Marcao’nun olmadığı bir defansta Galatasaray’ın daha zahmet çekmesine niye olacak üzere gözüküyor.”

“MORUTAN HİÇ SAĞDA OYNADI MI?”

Morutan sanki mesleğinde hiç sağda oynadı mı? kimi vakit oyuncu bilmediği bölgede külfet yaşayabilir. Galatasaray’da epey külfet var. Fatih Hoca kesinlikle çözecektir. 6-7 yıl Romanya Ligi’nde oynayan biri, Serie A’ya sarfiyat. Çok düzgün bir futbolcu olduğunu düşünmüyorum.”