AK Partili Elitaş: Yeni yüzlere muhtaçlık var

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
AK Partili Elitaş: Yeni yüzlere muhtaçlık var
Gündeme ait soruları yanıtlayan AK Parti Küme Başkanvekili Mustafa Elitaş, 2023’te yapılacak olan seçimleri kıymetlendirdi.

“Yeni yüzlere gereksinim var”

“Biz nasıl deneyim kazandıysak, bizden daha sonraki arkadaşlarda tıpkı tecrübeyi kazanıyorlar” diyen Elitaş, “Bizim jübile yapacağımız görüldüğü için onlar da kendilerini yetiştirmek için biraz daha çaba gösteriyorlar. Kesinlikle ki yeni yüzlere gereksinim var. Her periyotta yüzde 50’ye yakın kısımda yenilenme ortaya çıkar. Teşkilatta birilerinin de önünün açık olması lazım. Sürücü mahallinde boşluğun olduğu hissedilmesi lazım ki birilerinin de ısınması lazım. “Mustafa Elitaş oraya kazık mı çaktı kardeşim. O gitsin de ben geleyim” diye bir şey olması lazım. Kamuoyu “Kayseri’de Mustafa Elitaş üzere birine gereksinimim var. Onlar devam etsin” derse, anketlerde bu ortaya çıkıyorsa, genel merkezde bunu makul görüyorsa bu biçimde devam edilebilir. “İlla ben olacağım” demenin gereği yok. O çerçevede yeni yüzlere kesinlikle muhtaçlık vardır. “7 vekilin yedisi de değişmedi. Artık bir kısmı öbür yerden olsun” diye söylenebilir” tabirlerini kullandı.

“Adaylık garanti değil, istifa, tek taraflı iradedir”

İHA’nın haberine bakılırsa; belediye liderlerinin vekil olmasını pahalandıran Elitaş, “Belediye liderinden milletvekili olması için istifa koşulu var. Milletvekilinin belediye lideri olması için istifa koşulu yok. 2023 Haziran’ından 60 gün evvel istifa etmeleri lazım. Takvim bu biçimde başlıyor. Bu kanun gereğidir. Adaylık garanti değil. İstifa tek taraflı iradedir” şeklinde konuştu.

“Aynı yolun yolcusu değilsek, bu adam yanlıştır”

Temayül yoklamasına ait konuşan Elitaş, “Genel merkezin takdiri yüzde 40. Anket yüzde 30. Temayül yoklaması yüzde 30. Asıl belirleyici olan anket ve genel merkezin sonucu. Adamın geçmişine bir bakıyorsun. Bu adamın AK Parti ile hiç bir geçmişi yok. Ankette de çıkabilir, temayülde de çıkabilir fakat birebir yolun yolcusu değilsek, tıpkı istikamette gitmiyorsak bu adam yanlıştır. Nefsin için bu yoldan dönüyorsan sen aslına bakarsanız dava adamı değilsin. Ufak bir nefsi işlerden dolayı terk etmek insani değil. Dava adamının işi değil. Ben AK Parti ile milletvekili oldum. Partimle bu memlekete epey büyük hizmetler ürettim. Çok değerli işler yaptım. Çok kıymetli kanunlarda imzam var. Anayasanın çıkması için fazlaca uğraş gösterdim. Hala de epey kıymetli kanunlara imza atıyorum. Üzüldüğün kanunlar olabilir lakin artımız fazlaca fazla. Çok kıymetli katkılar sağladığıma inanıyorum. Vatandaştan aldığım oyları büyük bir oranla hak ediyorum diye düşünüyorum. Yanlış yaptığımızda da, kuluz. Yanlışsız olan peygamberlerdir. Hepimiz kusur yapıyoruz, kuluz” dedi.