AK Parti’li Uğur Aydemir’den fiyatlı yol açıklaması

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
AK Parti’li Uğur Aydemir’den fiyatlı yol açıklaması
TBMM Plan ve Bütçe Komitesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile ilgili kuruluşların 2022 yılı bütçesi görüşmeleri gerçekleşti.

Görüşmelerde, Yapı-İşlet-Devlet modeliyle özel kesime yaptırılan fiyatlı otoyollar da gündeme geldi.

“CEBİNDE PARASI YOKSA ESKİ YOLU KULLANIR”

Otoyol ve köprülerin geçiş fiyatını eleştiren muhalefet milletvekillerine karşılık veren AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, şu tabirleri kullandı:

“Vatandaşlarımız fazlaca zekalıdır, yola çıkarken kendilerini bir denetim ederler, o denli yola çıkarlar. Cebinde parası yoksa eski yolu kullanır, eski yolun seyahat rahatlığını da yaşayarak görür”

“BU OTOBAN SAYESİNDE BAŞKA YOLLARI RAHATLIYORUZ”

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ile HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ın reaksiyonlarına devam etmesi üzerine Aydemir, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Bakın şu epeyce kıymetli kaldı ki bu otobanın kullanması yardımıyla öbür yolları rahatlatıyoruz ve eski yolu yeğleyen vatandaşlarımız daha rahat seyahat yapıyorlar. Bunu da anlayın artık, lütfen bunu anlamış olun. Şunu söylüyorsunuz, ‘Vatandaşın cebinden 1 lira para çıkmayacak’ dediniz… Geçen sene Garo Paylan dedi ki ‘Sayın Bakanım Osmangazi Köprüsü’nden geçtim, ikinci gişeye geldim param bitti. Volkswagen otomobilimle oradan bayağı bir otomobille geçiyorum, Volkswagen’le param bitti.’

“PARA KALMAYABİLİR, BAŞINIZI KALDIRIN ŞU YOLLARIN HOŞLUĞUNA BAKIN”

Yani paranız bittiği vakit arkadaşlar olabilir, para kalmayabilir, gözlerinizi kapatıp arazinin gölgesinde oturmayın, başınızı bir kaldırın, şu yolların hoşluğuna bakın arkadaşlar. Gözünüz gönlünüz açılsın arkadaşlar ya. Bakın ne kadar hoş yollar yapılmış, gözünüz gönlünüz açılsın. Artık Türkiye’de Volkswagen Passat’lar kolay bir otomobil oldu demiştim ben de Sayın Paylan’a.

“BİZİM VATANDAŞLARIMIZ, YOLA ÇIKARKEN ELİNİ CEBİNE ATARLAR, BÜTÇELERİNİ DENETİM EDERLER”

Kaldı ki yola çıkarken de bizim vatandaşlarımız elini cebine atarlar, bütçelerini denetim ederler, Sayın Paylan bunu yapmamış ancak vatandaşlarımız hayli zekalıdır, akıllıdır, yola çıkarken kendilerini bir denetim ederler, o denli yola çıkarlar. ötürüsıyla şayet cebinde parası yoksa eski yolu kullanır, eski yolun seyahat rahatlığını da yaşayarak görür.”

“BU İHALEYİ HANS ALSAYDI, BİLMEM GEORGE YAPSAYDI UYGUN Mİ OLACAKTI”

Aydemir, Yap-İşlet-Devret projelerinin tıpkı müteahhitlere verilmesine yönelik yapılan tenkitler üzerine ise şunları söylemiş oldu:

“Arkadaşlar, ben size şunu söyleyeyim. ‘5 yandaş’, ‘5 yandaş’ deyip duruyorsunuz. Bakınız burada olmayanların ben avukatlığını yapmayacağım ancak burada olmayanlar hakkında kimsenin günahına girmeyin. Bu 5 müteahhit İstanbul Havalimanı’nı yapıyor, niçin zorunuza gidiyor? Hans alsaydı bu ihaleyi Hans yapsaydı, bilmem George yapsaydı uygun mi olacaktı? Ben bizim işadamlarımızla gurur duyuyorum.”