Akıllı Telefonunun Hafızası Dolanlar Dikkat! Bu Yol yardımıyla Telefon Hafızasını Kolaylıkla Yükseltin!

bilimsel

Üye
Telefonun dahili hafızasının olması epeyce değerli. Bunun sebebi, bir depolama alanına sahip olmak, yalnızca fotoğraflar yahut görüntüler için değil, epeyce daha fazlasıdır. Örneğin, uygulamaların kendi yükü (boyutu) vardır, lakin o uygulamadaki evrak ve dataların de tartısı vardır. Ve çoklukla uygulamanın boyutundan daha yüksek olurlar.

KULLANMADIĞINIZ UYGULAMALARI KATİYETLE SİLİN

Eğer nitekim hafızamız sınırlıysa birinci yapacağımız şey kullanmadığımız uygulamaları silmektir. Genel olarak temel adımlara bağlı kalmalıyız. Mutsuz durumların ortaya çıkmasını önlemek için her vakit hafızanın durumunu izlemeye çalışırız.

Belleği denetim etmek için “Ayarlar” a gidin ve telefon belleğine erişin. Burada renklere bölünmüş bir cins vakit çizelgesi olacak. Her rengin bir numarası vardır ve mesela fotoğrafları, uygulamaları, sistem bilgilerini vb. temsil eder. Aşağıya inersek, uygulamaların ne kadar yer kapladıklarına dair bilgiler sizi karşılar.

AKILLI TELEFONUN HAFIZASI DOLUYSA, BUNLAR SİLİNECEK SAKLI EVRAKLARDIR.

Geri dönmenin güç olduğu durumlara gelmedilk evvel, her vakit hafızanın durumunu denetim ederiz. Telefonumuzdaki gereksiz data ve evrakları her vakit silerek denetim altında tutarsak sorun olmaz.

Örneğin, hepimizin telefonunda Netflix, Youtube, alışveriş uygulamaları ve başkaları üzere akış uygulamaları var. Birden çoksına sahip olan kişi, sorunu iki katına çıkaracaktır. Bunun sebebi çevrimdışı sinema izlemek. Fakat dataları tüketmek istemiyoruz, görüntüyü indiriyoruz. Bu evraklar, biz izledikten daha sonra bile telefondan silinmelidir, zira bir sinema 2 GB’a kadar hafıza yüküne sahip olabilir.

Hepimizin telefonda da e-postaları var. Bunların da muhakkak bir yükü var. Bu yüzden her vakit işe yaramaz e-postaları silmeye çalışırız. Fakat dikkatli olun, zira geri dönüşüm kutusundan da silinmesi gerekir.

İCLOUD’A YEDEKLEME YAPABİLİRSİNİZ

Bu durumda akıllı telefonumuzun hafızası doluysa, her vakit gereksiz şeyleri ortadan kaldırmaya çalışırız. Üstelik iPhone’larda hiç bir şeyi silmek istemiyorsak Bulut üzerinde daha fazla alan satın alabiliyoruz, burada kıymetli bir yükü olan fotoğraf ve görüntüleri İcloud’a aktarabiliriz.