Ankara’da hastası tarafınca bıçaklanan hekim istifa etti

sagliksal

Aktif Üye
Ankara’da hastası tarafınca bıçaklanan asistan tabip Ertan İskender, olayın ruhsal tesirlerden dolayı çalışmakta ve hastaların tedavilerini uygulamakta zorlandığı sebebi öne sürülerek nazaranvinden istifa etti.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Poliklinik Kısmı’nda bakılırsavli asistan hekim Ertan İskender, 27 Mayıs 2021’de hastanede hastası Bayram Nargüler‘in bıçaklı saldırısına uğradı. İskender, sırtının sağ kısmı ve sağ elinden yaralandı. Ameliyat edilen İskender, yaklaşık bir hafta süren tedavisinin akabinde taburcu edildi. Olayın akabinde gözaltına alınan Bayram Nargüler, savcılık sözünün akabinde çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianame ile Bayram Nargüler hakkında ‘Kişinin yerine getirdiği kamu bakılırsavi niçiniyle taammüden öldürmeye teşebbüs’ ve ‘Hakaret’ cürümlerinden 13 yıldan 22 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı. Ertan İskender’in akına uğradığı anlara ait güvenlik kamerası manzarası de kanıt olarak evrakta yer aldı. İmgelerde Nargüler’in, odada tartıştıktan daha sonra dışarı çıkan hekimin peşinden gittiği, yanındaki güvenlik vazifelilerinin içinden koşarak bıçakladığı yer aldı.

İstifa etti

Akın daha sonrasında ruhsal takviye alan Ertan İskender, istifa sonucu aldı. İskender, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği’ne sunduğu istifa dilekçesinde, “Temmuz 2018’den beri hastaneniz Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nde asistan doktor olarak misyon yapmaktayım. Mayıs 2021 tarihinde uğradığım bıçaklı hücum daha sonrası hastanenin güvenlik ve çalışma kaidelerinde uygunlaştırma sağlanamadığından ve olayın devam eden ruhsal tesirlerinden dolayı hastanede çalışmakta, hastalarımın tedavilerini uygulamakta zorlanıyorum. Bu sebeplerden ötürü memuriyet nazaranvimden çekilmek istiyorum. Yöntemine uygun istifa etmek istiyorum” tabirlerine yer verdi. (DHA)