‘Bir İsrailli Öldürsem Cennetlik Olurum’ Diyerek Reaksiyon Çeken Mehmet Ali Erbil’den Yeni Bir Açıklama Daha Geldi

Mehmet Ali Erbil son devirde epeyce fazla reaksiyon çekmeye başladı…

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/yazarlar/gunayd…

Son devirde yaptığı skandal açıklamalarla gündemden düşmeyen ünlü komedyen Mehmet Ali Erbil, geçtiğimiz günlerde İsrail paylaşımıyla pek reaksiyon çekmişti.

Evvel kıssasından ‘sessiz kalmayın’ daveti yaptı.

Şöyle:

Akabinde da “Bir İsrailli öldürsem cennetlik olurum” dedi!

Haliyle de bu ırkçı söylemi reaksiyonları üzerine çekti.

‘Sure grandpa now let’s get you to bed’ diyeceğimiz bu çıkışının akabinde da yeni bir açıklama yaptı kendisi.

İsrail devletini eleştiriyorum zira Filistin halkına terör uyguluyor. Müdafaasız bebekler, çocuklar öldürülüyor, bu görünüme kalbi olan kimse dayanamaz. İsrail hatasız insanları öldürürken buna isyan etmemek mümkün değil. Dünyada Türkiye haricinde kimse yaşanan katliama yüksek sesle itiraz etmiyor. Bakın Sayın Cumhurbaşkanımızın bile kelamlarını saptıran bir Amerikan zihniyeti var. Dünyada Cumhurbaşkanı Erdoğan üzere İsrail’in bu zulmüne reaksiyon gösteren öteki önder yok. Amerika işine gelmediği için ‘anti-semitik lisan kullanıyor’ diye karşı çıkıyor. halbuki başta Erdoğan olmak üzere Türk halkı İsrail’in bu insanlık cürmüne isyan ediyoruz. Keşke tüm önderler İsrail devletinin bu saldırgan siyasetlerine Erdoğan üzere reaksiyon gösterse.

“İsrail halkının ne cürmü olabilir?”

Benim sözlerim de yanlış yere çekildi. Bu sözlerimden daha sonra Türkiye’deki kimi Yahudi dostlarımdan bildiriler aldım. Şayet bilmeden onları kırdıysam epeyce üzülürüm. Benim yansım de öfkem de İsrail devletinin bu yırtıcı siyasetine. İsrail halkının ne cürmü olabilir? Onların da büyük bir kısmı Filistin halkına yapılan bu zulümden rahatsızdır diye düşünüyorum.

“Bu suçlama hem ülkemiz tıpkı vakitte Erdoğan için büyük bir haksızlıktır”

İnsan olan kimse bu vahşeti onaylamaz. Biz Türkiye olarak tarihimiz boyunca Musevilere kucak açmış bir milletiz. Anti-semitizmle suçlanacak son ülke de Türkiye’dir. Amerika her zamanki üzere İsrail devletinin cürmünü bastırmak için zulme karşı en hayli sesini çıkaran Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanına ‘anti-semitizm’ suçlamasında bulunuyor. Bu suçlama hem ülkemiz tıpkı vakitte Erdoğan için büyük bir haksızlıktır. Ben bir sanatçı olarak ömrüm boyunca barıştan yana oldum. Artık de birebirini Filistin için istiyorum. Umarım en kısa müddette o topraklara da barış gelir.

Pekala, siz ne diyorsunuz Mehmet Ali Erbil’in bu açıklamasına?

Aşağıda tartışalım!