Birebir hastalıktan kızını kaybetmişti; baba Ünal Gül, oğlunu yaşatmak için yardım bekliyor

sagliksal

Aktif Üye
Beyin tümörü hastalığı niçiniyle kızı Duygu Gül’ü kaybeden Ünal Gül, tıpkı teşhisin konulduğu oğlu Beytullah Gül için yardım elinin uzanmasını bekliyor.

Cumhuriyet’ten Gökhan Kam’ın haberine bakılırsa, Kastamonu Taşköprü’de yaşayan Ünal Gül, 10 ay evvel beyin tümörü hastalığı niçiniyle 20 yaşındaki kızı His Gül’ü kaybetti. 13 yaşındaki oğlu Beytullah Gül’e de tıpkı teşhis konan Gül, oğlunun da kızıyla birebir mukadderatı paylaşmaması için yardım elinin uzanmasını bekliyor.

Gül, Ankara Kent Hastanesi’nde ameliyat edilen Beytullah’ın sıhhatine kavuşabilmesi için yurt haricinde satılan iğneyi olması gerektiğini söylemiş oldu. Sarımsak personeli olarak çalışan Gül’ün Bağ-Kur borcu olduğu için oğluna gerekli olan 430 Avroluk ilacı SGK karşılamadı.

Kızı üzere oğlunu da kaybetmek istemediğini söyleyen baba “İlaç Türkiye’de bulunmuyor ve yurtharicinden gelmesi gerekiyor. Oğlum giderek gözümün önünde eriyor, tek dileğim onun yaşama tutunabilmesi. Kızımın akabinde oğlumu da kaybetmek istemiyorum. İlacı alabilecek hiç bir gücümüz yok, çaresiz kaldım” tabirlerini kullandı.