Burak Elmas: Ben de olsam ‘Yönetim istifa’ diye bağırırdım!

SporBakani

Aktif Üye
Galatasaray Kulübü Lideri Burak Elmas, gündeme dair konuştu.

Elmas’ın açıklamaları şöyleki:

“Tepkileri son derece haklı ve olağan buluyorum. Futbol ekibi bu puandayken ben de tribünde olsam isyan ederdim. Tahminen de ‘Yönetim istifa’ diye bağırabilirdim.”

“Tepkinin peşine takılan makus niyetli beşerler var. Bunu kabul etmiyorum. Bana ve yönetimime orantısız bir reaksiyon var. Taraftar maç kararına bakar. Finansal duruma, borca bakmaz. Onun için 3-4 yıllık planlar yapmak kolay değil. bu biçimde bir puan durumunu kim düşünebilir? Kaliteli ayaklarımız var.”

“Ben Galatasaray’ın geleceğini kurtarmayı planlıyorum”

“Ben Galatasaray’ın geleceğini kurtarmayı planlıyorum. Çabucak olmayabilir. Taraftar reaksiyon verebilir lakin üyelerimizin bir kısmı, problemlerin farkında olup dayanak vermesi gerekirken seçim ve başkanlık için uğraşıyor. Fikri olan var ise gelsin bize yardım etsin.”

“Ben ‘Başkanım’ diye ortalıkta gezen biri değilim. Yaptığım basın toplantısında grubuna yönelik sistematik atakların önüne geçmek için ‘sonucu ben aldım’ dedim.”

“BİR GALİBİYET YETER”

“Torrent’in kontratında tazminat hususu yok. 1 buçuk yıllık kontratı var. Yazılan maaş sayıları da yanlışsız değil. Kadroyla yeterli çalışıyor. Zıplama olacak, bir galibiyet lazım. Oyuncular için de fazlaca sıkıntı. Yuhalanmak, ıslıklanmak onlar için de fazlaca kolay değil.”

“HAKEM KUSURLARI KASITLI”

“Ciddi hakem yanılgılarına maruz kaldık. Birçoğuna da kasıtlı uğradık. Bunları TFF ve MHK’ye söylemiş olduk. Lakin hakemleri tartışmamamız, kendimize bakmamız lazım. Düzgün oynayıp hakemleri konuşturmamak lazım. Hakemlerimiz epey, hayli, fazlaca makûs. Önemli paklık kural. Bütün kulüpler de bunu söylüyor. VAR hakemi ile saha hakemi ayrılmalı. VAR’da daima protokol değişti. Evvelden hakem imgesi bile yayınlanmazdı.”

“Bir ekip saha içi ve saha dışı etkenler oldu. Trabzon maçında birinci yarıdaki futbolu ligimizde oynayan yok. Bu sene o kadar hayli kırılma anı yaşadık ki, kolay değil. 2-3 atacağımız bir maçta her şey dönüyor.”

“ALİ KOÇ İLE ÇIKARIMIZ ORTAK!”

“Ligin marka pahası fazlaca değerli. Birbirimizle arbede edersek, ufalan pastada daha hayli zahmet yaşarız. Büyükler olarak bir arada hareket etmeliyiz. Hakemler, naklen yayın, cezalar konusunda bir arada çalışmamız lazım. Ali Koç ile irtibatımız ortak çıkarlar ismine kıymetli.”