Carceri, “Una zampa tesa”: Terni hapishanesindeki mahkumlar için sosyal yeniden entegrasyon ve mesleki eğitim projesi

Namik

Üye
TERNI AniCura, Terni Tyrus Veteriner Kliniği projeye başladı “Uzanmış bir Pençe” Terni hapishanesindeki mahkûmların sosyal entegrasyonunu ve mesleki eğitimini teşvik eden proje. Proje, şu anda Terni'de cezaevinde bulunan ve veteriner teknisyenleri için bir eğitim istihdam programına dahil olan hayvan kliniğinde bulunan üç kişiye rehabilitasyon ve eğitim fırsatları sunmak üzere tasarlandı. gözaltı tesisinin hemen yanında yer almaktadır.

Sosyal yeniden giriş için empatinin geliştirilmesi. Uzmanların rehberliğinde proje katılımcıları bu mesleğe hak kazanmak için gerekli becerileri öğrenme fırsatına sahip olacaklar. Bu deneyimle, yalnızca veteriner hekimliği alanında bilgi edinmekle kalmayacak, aynı zamanda gelecekteki yeniden entegrasyonları için temel olan kişilerarası ilişkiler ve ekip çalışması becerilerini de geliştirebilecekler. “Uzanmış bir Pençe“yalnızca mesleki öğrenme fırsatını değil, aynı zamanda katılımcıların sosyal hayata yeniden giriş ve rehabilitasyonuna yönelik de önemli bir adımı temsil etmektedir. Evcil hayvanlarla temas ve bakım, bir sorumluluk deneyimi sunar, empati ve şefkati geliştirir, topluma olumlu entegrasyon için temel niteliklerdir .

AniCura nedir? AniCura evcil hayvanlara yüksek kalitede bakım sağlayan Avrupa'nın önde gelen veteriner hastaneleri ve klinikleri grubudur. 2011 yılında İskandinav ülkelerinde küçük hayvanlara yönelik veteriner hastanelerinin birleşmesiyle kurulan şirket, her yıl milyonlarca evcil hayvanı tedavi ediyor ve şu anda 15 Avrupa ülkesinde yaklaşık 500 klinik ve 11.000 işbirlikçiyle varlığını sürdürüyor. AniCura, 2018'den bu yana İtalya'da bulunuyor ve 35 tesisten oluşan bir ağa ve 40'tan fazla Avrupalı üniversite mezununun da dahil olduğu 1000'den fazla veterinerin de dahil olduğu yaklaşık 1.400 işbirlikçiden oluşan bir ekibe sahip. AniCura.