Cem Davran yıllar daha sonra Konuştu! Sevda Demirel’in Hande Ataizi’ne Attığı Tokatın Ayrıntılı Anatomisi

Bu programı ekrandan izlediğim günü hatırlıyorum da tekrar asla bu biçimde bir şey nazaranmeyiz herbiçimde!

Birazcık yakın geçmişe gidip unutulmayan bir magazin hadisesinin bilgilerina bakacağız artık sizinle. 1996 yılında tüm otoritelerce takdir kazanan ve ödüllere doymayan Mum Kokulu Bayanlar sinemasının başrol oyuncusuydu Hande Ataizi. Genç bir yetenekti ve başarısı herkes tarafınca konuşuluyordu.

İsmi bu kadar epey konuşulan bir oyuncunun Televole külçeşidinin içine çekilmek istenmesi de kaçınılmazdı elbette. 1999 yılında Bodrum’da gittiği bir gece kulübünde estetikli burnuyla görüntülenmek istememiş, tuvaletin penceresinden kaçmaya çalışmıştı. Lakin magazin dünyası gerece aç. Tüm gazeteciler Hande Ataizi’ni sıkıştığı pencereden görüntülemeyi başarmıştı.

Başrollerini Hande Ataizi ve Cem Davran’ın paylaştığı Ruhsar dizisi 1998 yılında ekranlarda yayınlanmaya başlamış ve dayanılmaz bir hayran kitlesi yaratmıştı. Hem dizinin absürt güldürü usulü tıpkı vakitte bu ikili düzgünden güzele seyircinin gönlüne yerleşmeyi başarmıştı.

Silikon yaptırmanın fazlaca büyük olay sayıldığı o periyotta Sevda Demirel bu bahsin öznesi olarak sık sık magazin gündemine yer alıyordu. Ki kendisi kısa bir süre evvel ünlü müzisyen Asım Can Gündüz’e eşlik eden seksi bayan olarak ömrümüze giriş yapmıştı.

Ekranların sempati toplayan ikilisini üretimciler olağan olarak boş bırakmadı “İki Sefer Kiki” isimli gösteri programını devreye soktular. Cem Davran haylaz ve komik, Hande Ataizi hoş ve akıllı rollerini paylaşmışları format gereği.

Programın 2002’nin Mayıs ayındaki kısmı bir daha konuklarla, kolay bir biçimde başlıyor. Daha doğrusu biz o denli sanıyoruz. Konuklar Arto ve Sevda Demirel stüdyoda yerlerini alıyorlar. Hatta Hande ve Sevda, program öncesi yan yana gelip basına şu pozu veriyorlar.

Bu ortada iki bayanın içindeki niçinini bilmediğimiz gerginliği de iliklerimize kadar görüyoruz. Arto da sağolsun gerginlik ateşinin üstüne akaryakıtla giden latifeler yapıyor. O yaptıkça Sevda ve Hande daha da geriliyor.

Hande Ataizi’nin “Seni ekstraya çağırıyorlar mı?” sorusundan daha sonra Sevda “Tabii gidiyorum bayi toplantılarına diyor lakin kıyametin birazdan kopacağını neredeyse görür üzere oluyoruz.

Uzatmayalım, program boyunca karşılıklı laf sokmalar yüksek düzeyde devam ediyor. Aşk, meşk, seks üzere hususların rahatça konuşulduğu “eski Türkiye’de” mevzu bir daha tek gecelik aşklara geliyor bir biçimde. İşte buradan daha sonra olanlar oluyor.

Aşağıda nazaranceğiniz diyalogdan daha sonra Sevda Demirel oturduğu yerden kalkıp bir hışımla Hande Ataizi’nin hızına tokat atıyor.

Sevda: Artık ben size fazlaca hoş bir aşk müziği söyleyeceğim. Aşık olduğunuz kesinlikle birisi olmuştur hayatta. (Hande Ataizi’ni kastederek) gerçi senin epeyce oldu.

Hande: Evet ben gerçekten aşk hanımıyım.

Sevda: Evet o aşk bayanı bunu makus manada algılamayın aşık olmak hayli hoş bir şey.

Hande: Herbiçimde yani makûs bir şey söylemedi.

Sevda: Lakin yani ben her vakit tek eşliliği savunan bir beşerim benim için epeyce değerli beni hiç erkeklerle hatırlar mısınız bilmem ?

Hande: Ulan televizyonda orospu olduğun ortaya çıktı daha ne olsun ?

Sevda: Senin üzere orospuluk yapıp da millete bilmem neremi göstermedim ve ben aklandım en azından.

Bu hadiseden yıllar daha sonra Sevda Demirel’e bu mevzu sorulduğunda “bir daha olsa bir daha o tokadı atarım” üzere beyanlarda bulunmaya devam ediyor.

Lakin 1 yıl daha sonra da Instagram’dan Hande Ataizi’ne şöyleki bir teklifle gidiyor. Enteresan değil mi?

Geçtiğimiz senelerda Jülide Ateş’in programına katılan Hande Ataizi ise programın banttan yayınlandığını, yapımcının bu kısımları çıkartacağını düşündüğünü fakat bir reyting kurbanı olduğunu da açıklıyor.

Cem Davran ise yıllar daha sonra bu olayla ilgili şöyleki bir açıklama yaptı:

‘Hande Ataizi ile yaptığımız İki Defa Kiki programını ben yazdım. Bunun ismi yanlış yazıldı o yüzden o denli kaldı. Aslında İki Defa İki idi. bu biçimdelar ben gösteri yapıyordum. Gösteri karakterlerinin kıyafeti vardı. Sevda Demirel’in olduğu program canlı değildi. Lakin bu biçimdelar magazin kameraları program kayıtlarına girebiliyordu. Üretimci imgeler çabucak sonrasındadan verilecek dendi ve kanal yayınlandı bunu. her insanın gözü önünde olduğu için verildi bu da. Şanssız bir olaydı bu da. Sevda Demirel kalktı gitti. Öteki konuk aldık. Hande Ataizi toparlandı daha sonra programa geri döndü. bu biçimdelar herkes şoka girmişti. Programdan çıktıktan daha sonra ‘Ben ne yapıyorum, ben tiyatrocuyum’ demiştim. O da aslında teatral bir işti. Bir gösteri programıydı. daha sonrasında fazlaca da hoş kısımlar çektik.’

20 yıldır konuştuğumuz magazin olayının bilgileri işte bu biçimde. olayda ismi geçen herkesi başka farklı ele almak lazım tahminen de, kim bilir?