Eğitim yoksulluğu, “Yakınlık toplama alanları” çağrısı: Ergenlerin kahramanlığını desteklemek için 20 milyon avro karşılığında 28 proje seçildi

Namik

Üye
ROMA – Çağrıyla seçilen 28 proje var”Yakınlık toplantı alanları 2022” tarafından teşvik Çocuklarla bağlamında Çocukların eğitim yoksulluğuyla mücadele fonu. Çağrının amacı, erkek ve kız çocuklarının kahramanlığını ve aktif katılımını teşvik etmek, özellikle de kırılgan ergenler için bunların az olduğu veya erişilmesinin zor olduğu yerlerde, onlara büyüme ve sosyalleşme için alan ve fırsatlar sunmaktır. Alınan toplam 418 teklif arasından seçilen projelere toplam 20 milyon avro katkı verilecek.

Temel strateji. Çağrı, ergenlik öncesi ve ergenlik döneminde sosyal, duygusal ve ilişkisel becerileri geliştirme fırsatlarının eksikliğiyle bağlantılı eğitim yoksulluğunun boyutunu ele alıyor. Temel strateji, yönetilen mekanların bulunmadığı yerleri harekete geçirmek, var olan yerlerde ise güçlendirmektir. Üçüncü sektör ve ergenlerin ifade ettiği ihtiyaçları yakalayabilme. Amaç aynı zamanda ekonomik yoksulluktan, suçtan, kentsel ihmalden az ya da çok etkilenen az ya da çok yalıtılmış coğrafi bağlamlara bağlı olarak alabileceği çeşitli biçimlerdeki eğitim yoksulluğunu önlemeye ve bunlarla mücadeleye yönelik eylemleri teşvik etmektir.

Projelerin alıcıları. Okulu bırakmaktan zayıf sivil katılıma, yasa dışı çevrelere erken katılmaya, düşük fiziksel ve zihinsel sağlık oranlarına kadar. Çağrının alıcıları, özellikle en savunmasız sosyal gruplara mensup olan 10 ila 17 yaş arasındaki kız ve erkek çocuklardır. Ayrıca, Üçüncü Sektör organları ile yerel yönetimler arasındaki ilişki, yeterli fiziksel alanların yönetimi, yerel hizmetlere erişen en hassas grupların katılımı ve kültürel ve sosyo-eğitimsel tekliflerin arttırılmasının teşvik edilmesi için temel rol oynayan yerel yönetimler arasındaki ilişki merkezi hale gelir.

Bazı programların bireysel yolları. Çağrı, erkek ve kız çocuklarının topluluklardaki rollerini doğrudan artıran bir eğitim teklifine odaklanıyor. Aktif katılımlarını teşvik etmek, onların ihtiyaçlarına ve arzularına mümkün olduğunca yakın etkinlikler tasarlamamıza olanak tanır ve aynı zamanda yaşam becerilerinin ve aktif vatandaşlığın kazanılmasını teşvik eder. Çeşitli projeler, en savunmasız erkek ve kız çocukların eğitimsel gelişimlerinde ve kendi refahlarını aramalarında desteklenmeyi amaçlayan bireyselleştirilmiş yollar sunmaktadır. Ekip ve kullanıcılar arasındaki toplama merkezinde gerçekleşen gayri resmi diyalogda, profesyoneller özellikle hassas durumdaki ergenlerin yolunu kesecek, onlara eşlik edecek ve onları müdahale alanının veya ortaklığın sunduğu hizmetlere yönlendirecek.

Toplantı alanları büyümenin araçlarıdır. Toplantı alanlarının kız ve erkek çocukların büyümesi ve eğitimi için bir araç olarak teşvik edilmesi aynı zamanda referans topluluklarının da sorumluluk almasını gerektirir. Aslında projeler, ergenliğin çok boyutlu zorluklarına yanıt verecek bir ağ yaklaşımıyla, buluşma alanları çevresinde bölgeye açıklık yollarının ve ailelere destek yollarının yaratılmasını teşvik ediyor.

Eğitim yoksulluğuyla mücadele fonu nedir. 2016 yılında temsil edilen bankacılık vakıfları arasında yapılan bir anlaşmadan doğmuştur. DÖNÜMHükümet ile ve Üçüncü sektör. Küçüklerin eğitim süreçlerinden tam olarak yararlanabilmelerinin önündeki ekonomik, sosyal ve kültürel engellerin kaldırılmasına yönelik müdahaleleri desteklemektedir. Fonun programlarını uygulamak için Haziran 2016'da bir sosyal girişim kuruldu. Çocuklarlatamamen sahibi olduğu kar amacı gütmeyen bir kuruluş GÜNEY Vakfı İLE Çocuklarladüzinelerce ihale ve girişim aracılığıyla İtalya genelinde 400'den fazla proje seçti ve toplamda 450 milyon Euro'nun üzerinde destek sağladı. İhalelerin yönetiminde etki değerlendirmesi unsuru getirildi. İtalya genelinde aktif olan projeler, aileleriyle birlikte zor koşullar altında yaşayan yarım milyondan fazla çocuk ve genci içeriyor ve aralarında 7.500'ün üzerinde kuruluş ağı oluşturuyor. Üçüncü sektörokullar, kamu ve özel kuruluşlar.