Estetik Yaptırmayı Reddeden 54 Yaşındaki Ünlü Model Paulina Porizkova İtiraflarıyla Herkesi Şaşırttı!

Hoşluğuyla 80’li yılların en ünlü muhteşem modelleri ortasına ismini yazdıran Paulina Porizkova şu sıralar toplumsal medya hesabından yaşı ve reddettiği estetik ameliyatları konusunda itiraflarını paylaşıyor. Ayrıntılar için buyurun içeriğe… ????

Kaynak: https://www.thetimes.co.uk/article/pa…

Çekya asıllı Paulina Porizkova, doğal hoşluğu ve uzun uzunluğuyla hiç emsalsiz 80’li ve 90’lı senelerda mecmua kapaklarının en vazgeçilmez üstün modelleri içindeydı.

Mesleğinin tepesinde olduğu 80’lerin sonunda müzisyen ve ressam Ric Ocasek ile evlenen Porizkova, birkaç yıl evvel eşini kaybetmişti.

Lakin çabucak hemen eşinin yasını tutarken vasiyetnamesinden çıkarıldığını öğrenerek büyük bir şok daha hayatıştı kendisi…

19 yaşındayken tanıştığı eşini kaybettikten daha sonra uzun bir süre ekonomik zorluklar yaşadığını açıklayan ünlü model, evlilikleri hakkında insanları şok eden yorumlar yapmıştı.

“Biz evlendiğimiz vakit o 45, ben 24 yaşındaydım. Eşim beni daima denetim altında tutmaya çalışıyordu, hiç bir yere gitmeme ve istediğim şeyi giymeme müsaade vermiyordu. Kendimi sehpa üzere hissediyordum!”

Evliliği bir yana, bir periyot Amerika’nın en hoş 10 bayanı içerisinde ismi yer alan Porizkova şu sıralar yaşı ve estetik ameliyat yaptırmama sonucu yüzünden yaşadığı zorlukları lisana getiriyor toplumsal medya hesabında.

“Artık büsbütün görünmez olmuş üzereyim. Bir partiye gidiyorum, erkeklerle flört etmeye çalışıyorum fakat kaçıp 20 yaş daha genç bayanlara asılmaya gidiyorlar! Bekarım, güzelce giyinip kuşanmışım ve hazırım lakin hiç bir şey elde edemiyorum…”

Toplumda 40 yaşını geçen bayanlara resmen yaşlanmış ve hatta ‘tükenmiş’ gözüyle bakıldığını söylüyor Porizkova. Ayrıyeten haksız da değil; biroldukca muharrir, müzisyen, profesör de kendisine bu mevzuda katılıyor.

“Yavaşça yok olup gidiyorsunuz, vaktiniz geçene kadar da fark etmiyorsunuz. Evliliğimin sonlarına gerçek eşimin benimle artık ilgilenmediğini anlamaya başlamıştım. bir daha birebir periyotta artık göze çarpmadığımı fark ettim.”

‘Kendimi fazlaca makûs hissetmiştim. Bizim toplumumuzda beğenilmenin tek yolu genç gözükmek. Kendi yaşını gösteren bir bayansanız kimse ağzınızdan çıkanlara kulak asmıyor.’

Porizkova işte tam da bu yüzden 700 bin kişinin takip ettiği Instagram hesabında sık sık yaşadığı meseleleri lisana getiriyor. Bikinili, makyajsız fotoğraflarını paylaşmaktan asla çekinmiyor.

Fakat her vakit âlâ niyetli yorumlarla karşılaşmıyor kendisi, ortada sırada ‘kıyafetlerini giyip mesken işlerine bak’ ya da ‘kendine bir çeki sistem ver’ diyenler çıkıyormuş olağan.

“15 yaşımda modelliğe başladıktan daha sonra benden istedikleri pozların birebirini veriyorum. 30 yıl önce kalma bikiniler bana hala geldiği için âlâ hissediyorum. Fakat beşerler olgun bir bayana bakmayı reddedip, çocukları yaşındaki genç kızlara bakmayı tercih ediyorlar.”

Porizkova beraberinde rastgele bir estetik operasyon geçirmeyi reddeden az ünlü isimlerden biri.

‘Kadınların ‘görünmez’ hissettikten daha sonra öz inanç kazanmak için operasyonlar geçirme isteğini anlıyorum lakin keşke kendimizi olduğumuz üzere kabul edebilsek.’

“Çünkü estetik yaptırmak bizim karşı koymamız gereken fikirlere karşı yenik düşmemize niye oluyor. Keşke hepimiz yaşımız üzere gösterebilsek, alnımızdaki kırışıklıkları olduğu üzere bırakabilsek.”

Porizkova gençlik devrinde yalnızca hoş olduğu için milyonlarca dolar bedelinde reklam muahedeleri yaptığını inkar etmiyor. Fakat yaşlandıkça bayağı bir 56 yaşındaki bayana döndüğünü söylüyor.

www.tresbohemes.com

Ayrıyeten bu sorunu yalnızca kendisinin değil, muhakkak bir yaşı geçen ünlü ve ünsüz tüm bayanların yaşadığını söylüyor.

Son senelerda 50 yaş üzeri bayanların medyada daha sık yer almaya başladığını belirtmeden geçmeyelim. Örneğin ‘Sex and the City’ serisinin yeni sinemasının takımındaki altın oyuncular bildiğiniz üzere artık 50’lerinde,

Ünlü marka Saint Laurent’in yeni dönem kampanyasının yüzü 65 yaşındaki model Jerry Hall oldu,

İngiliz Vogue mecmuasının Ocak ayı kapağında da 57 yaşındaki Kristen McMenamy yer alıyor.

Tüm bu gelişmeler ve Porizkova’nın Instagram’daki uğraşları orta yaşlı bayanları medya platformlarında daha sık görmek konusunda umut verici olsa da, birfazlaca kesimin pazarlama fikirlerini gençler üzerinden yürüttüğü gerçeğini değiştirmiyor.

Lakin her sene ortalama ömür müddetinin uzamaya başladığı dünyamızda artık aşikâr bir yaşı geçmiş insanlara görünmez üzere davranmak, gençleşmek için estetiğin yaygınlaşmasını kabul etmek yerine daha kapsayıcı çerçevelerde düşünmemiz gerekiyor…

Pekala siz ne düşünüyorsunuz bu hususta? Yorumlarda buluşalım!