Etyen Mahçupyan: bir daha Tayyip Erdoğan’a oy verebilirim

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Etyen Mahçupyan: bir daha Tayyip Erdoğan’a oy verebilirim
Türkiye 2023 seçimlerine odaklandı.

Seçim yaklaştıkça Millet İttifakı’nın adayı merak konusu olurken bu kapsamda 6’lı masa etrafında adaylık tartışmaları da sürüyor.

CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına kesin gözüyle bakılırken İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ile ABB Lideri Mansur Yavaş’ın isimleri de gündemden düşmüyor.

Bu minvalde tartışmalar sürerken Karar gazetesinin YouTube kanalında yayınlanan, Yıldıray Oğur ve Elif Çakır’ın sunduğu Bi Karar Ver programına konuk olan Gelecek Partisi’nin kurucularında Etyen Mahçupyan bahse ait değerlendirmelerde bulundu.

“bir daha Erdoğan’a oy verebilirim”

Ahmet Davutoğlu’na danışmanlık ve partide de misyon yapmış isimlerden biri olan Mahçupyan, Mansur Yavaş ve Cumhurbaşknaı Recep Tayyip Erdoğan’ı kıyasladı.

İki ismin seçimde karşı karşıya gelmesi durumunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy verebileceğini söyleyen Mahçupyan, “Şunu da burada epeyce açık söyleyeyim. Çok belirli ki ben muhalefete oy vereceğim. Lakin şayet son kertede Tayyip Erdoğan ile Mansur Yavaş karşılıklı olarak kalırsa kime oy vereceğimi ben şu an bilmiyorum. bir daha Tayyip Erdoğan’a da verebilirim.

“Putin’in karşısında Yavaş’a değil Erdoğan’a güvenirim”

Çünkü şu biçimde bir şey var o noktada. Şayet ana problem değişmeyecekse, Türkiye’nin devlet-toplum bağı, devlet-siyaset bağlantısı değişmeyecekse, büsbütün pragmatik bakacaksak bu biçimde ben şu soruyu soracağım; Putin’le teke tek oturduğunda Mansur Yavaş’a mı güvenirim Tayyip Erdoğan’a mı? Ben epeyce açıkça Tayyip Erdoğan’a güvenirim.”
diye konuuştu.