Ghislaine Maxwell davasında birinci bayan şahit, 14 yaşında Epstein’in istismarına uğradığını anlattı

UyduYayini

Global Mod
Global Mod
Pedofil finansçı Jeffrey Epstein’e cinsel istismar için aracılık yapmakla suçlanan Ghislaine Maxwell’in yargılandığı davada şahitler dinlenmeye başlandı.

İkinci duruşmada, çiftin istismarına uğradığını söyleyen bir bayan birinci sefer şahit sandalyesine oturdu.

Jane takma ismiyle tabir veren şahit, Epstein ile 14 yaşındayken cinsel bağa girmeye başladığını, Maxwell’in de o alakalar sırasında sıkça birebir odada olduğunu anlattı.

Şahit Jane, Ghislaine Maxwell ve Jeffrey Epstein ile 1994 yılında Michigan’da bir gençlik kampında tanıştığını söylemiş oldu.

Tıpkı şahit, Epstein’i, öğrencilere burs veren bir güçlü olarak tanıdığını da anlattı.

Savcılığın tanıklığına başvuracağı dört bayandan biri olan şahit Jane, Epstein ile tanışmadan kısa müddet evvel babasını kaybettiğini ve ailesinin maddi olarak güç bir devir geçirdiğini söylemiş oldu.

Jane, cinsel istimara uğradığı anlara ait de detaylı sözlerde bulundu. Ghislaine Maxwell’in bu anlarda genelde birebir odada ve “gayet rahat” olduğunu söylemiş oldu.

Birinci bayan şahit, Maxwell’in kendisi ile seks hakkında konuştuğunu ve daha sonrasında her hafta bir ya da iki defa Epstein’in meskenine gitmeye başladığını anlattı.

Jeffrey Epstein ile birinci cinsel tecrübesini de anlatan şahit bayan, bunun kendi geleceği ile ilgili konuşmalar daha sonrasında gerçekleştiğini söz etti.

Epstein’in kendisini havuz kısmına götürdüğünü ve pantolonunu indirerek mastürbasyon yapmaya başladığını söylemiş oldu:

“Korkudan donmuştum. Daha evvel penis görmemiştim. Dehşet ortasındaydım ve hayli utanmıştım.”

Jane isimli şahit, bu olaydan kısa mühlet daha sonra Florida’daki malikanede, Epstein ve Maxwell ile bir cinsel deneyimini mahkemeye anlattı.

14 ve 16 yaşları içinde New York ve New Mexico içinde uçakla en az 10 kere seyahat ettiğini söyleyen şahit, diğerlerinin da katıldığı küme seks deneyimlerine itildiğini ve bunların canını yaktığını söz etti.

25 yıllık pilotu da söz verdi

Birebir duruşmada Epstein’in uzun yıllar boyunca özel uçağını kullanan pilotu da söz verdi.

Davada şahit Jane’dilk evvel söz veren Larry Visoski, Prens Andrew, Bill Clinton, Donald Trump ve Kevin Spacey üzere isimlerin uçakta gördüğünü anlattı.

Savcıların, Maxwell’in Epstein’in işlerindeki rolünü sorduğu pilot Visoski, “Epstein büyük bir numaraydı. O ise iki numara.” karşılığını verdi.

25 yıl Epstein’in pilotluğunu yapan Visoski

Visoski, ikilinin münasebeti için de “romantik olmaktan epey iş ilişkisiydi” sözünü verdi.

25 yıl Epstein’in pilotluğunu yapan Visoski, uçak ortasında cinsel alakaya rastlamadığını söylemiş oldu.

Larry Visoski, Epstein’i ve Prens Andrew’u cinsel istismarla suçlayan Virginia Roberts Giuffre’ye de uçakta gördüğü tarafında tanıklık verdi.

61 yaşındaki Prens Andrew hakkındaki savları reddediyor.

80 yılla yargılanan Ghislaine Maxwell de, Epstein’in cürümleri için günah keçisi yapıldığını savunuyor.

Büyük medya ilgisi olan davanın altı hafta süreceği belirtildi.