İngiltere’de yaşayan Türk, haberi olmadan Yeterli Parti’nin üyesi yapıldı

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
İngiltere’de yaşayan Türk, haberi olmadan Yeterli Parti’nin üyesi yapıldı
2013 yılından itibaren İngiltere’de ikamet eden ve o tarihten itibaren Elazığ’a gitmeyen Zait Özdoğan, televizyondaki bir haberi izledikten daha sonra e-Devlet’ine girerek siyasi parti üyeliğini denetim etti.

Özdoğan, Uygun Parti Elazığ Merkez Teşkilatı 2021/4 devir faal üyesi olduğunu gördü.

Yasal olmayan yollarla Yeterli Parti’ye nasıl üye yapıldığını merak eden Zait Özdoğan, duruma reaksiyon gösterdi.

Can Yılmaz’ın başına gelen geldi

Durumu İHA’ya anlatan Zait Özdoğan, “Elazığ’ın Maden ilçesi nüfusuna kayıtlıyım. 2013 yılında Türkiye’den yasal olarak çıkış yapıp, İngiltere’ye geldim. Burada hayatımı sürdürüyorum. 12 Ekim’de sabah ulusal haberleri okudum. Haberde komedyen Cem Yılmaz’ın kardeşi Can Yılmaz diyor ki, ‘Hiç haberim olmadan İstanbul’da bir partiye kayıt edilmişim. Kayıt yapılmış haberim olmadan’ diyor. ‘Keşke haber verseydiniz’ demiş.

En başta umursamadı

Tabii ben de umursamadım, ‘Belki de bu biçimde şeyler olabilir’ dedim. daha sonra haberin alt başlığında diyor ki ‘Bunu e- Devlet’ten öğrendim’. e-Devlet deyince ben de çabucak kuşkulanmaya başladım. Ben de e-Devlet’imi denetim ettim ve siyasi parti üyelik sayfasına girdim. Sayfaya bir baktım ki Zait Özdoğan, baba ismi İsmail, anne ismi Tayyibe ve T.C. kimlik numaram, Elazığ merkez Uygun Parti 2021/4.dönem faal üyesiyim.”
dedi.

“Kim beni Yeterli Parti’ye üye yapmış?”

Özdoğan, “O tarihten itibaren ben Türkiye’ye gitmedim. Değil Türkiye, İngiltere’nin dışına bile çıkmadım. T.C. kimlik numaramı hiç kimseye vermedim. Hiç kimseyi de aramadım, ayrıyeten kimseye de ‘Herhangi bir partiye üye yapın’ demedim. Şayet ben rastgele bir partiye üye olmak istersem burada olurum, orada niye olayım? Kim beni Uygun Parti’ye üye yapmış? Uygun Parti Elazığ Vilayet Lideri, hiç bakmıyor mu okumuyor mu listesinde üyeler kim diye? İsmim orada kayıtlı.

“Bunu hiç merak etmediler mi?”

‘Acaba bu Zait Özdoğan kim? Bunun ikametgahı nerede? Bu hiç bir toplantıya, bir harekete ve seçim çalışmalarına gelmiyor. Nasıl bir üyemiz?’ Bunu hiç merak etmediler mi? e-Devlet’te geçiyor ismim lakin orada yokum. Ofislerinde, parti binalarında, yürüyüşlerinde, toplantılarında yokum. Pekala, ben nasıl üyeyim? Bu nasıl bir üyelik? Ben rastgele bir parti kurum ve kuruluşa üye değilim.”
diye konuştu.