İnşaat Bölümünde Çalışan ve Çok Hoş Olduğu İçin Ciddiye Alınmadığını Tez Eden Genç Bayan

İnşaat dalında çalışan ve beraberinde modellik yapan bu genç bayan, hoşluğu sebebiyle kimsenin onu ciddiye almadığını söylüyor. Ayrıntılar aşağıda! ????

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/165…

Model olarak da kar sağlayan Autumn Westfall, bununla birlikte inşaat dalında bir proje müdürü olarak çalışıyor.

Erkek hükümran bir bölümde çalışmanın zorluklarını Westfall oldukçaça yaşıyormuş. Ayrıyeten, yalnızca hoşluğundan ötürü birçok insanın ona ayrıcalık tanıdığını ve kibar davrandığını bildiğini de söylüyor.

TikTok’ta 13M takipçisi ile iş yerinde yaşadığı tecrübelerin kıssalarını paylaşmayı seviyor.

‘Erkek hâkim bir bölüme kuvvetli pozisyonda bir bayan olarak girdiğinizde herkes elinizde tepsi ile çay, kahve servisi yapmanızı bekliyor.’ diyor Autumn. Birden fazla kişi onu ve işini küçümseyerek yaklaşıyormuş.

“Güzel olmanın ayrıcalıkları var evet, fakat kimi vakit bu durum bilakis dönüyor.” diyor Autumn iş yerindeki tecrübeleri için.

Birden fazla kişi onu hoş giysili, bakımlı ve makyajlı olduğu için kuvvetli bir iş konumunda olabileceğine ihtimal vermiyormuş. ‘Bireysel olarak milyon liralık inşaat idaresi işlerinde çalışıyorum ve erkek iş arkadaşlarımın nasıl beni görmezden geldiklerinin ya da maillerimi bilerek cevaplamadıklarının ne kadar komik olduğundan size bahsedemem.’

beraberinde iki kız çocuğu annesi olan Autumn, kızları büyüdüğünde bu tip emsal meseleler ile müsabakalarını istemiyor.

‘Büyüdüklerinde hiç bir küçümseme yaşamadan kararlarını vermelerini ve profesyonel bir hal görmelerini istiyorum. Bunun onlar için de bir sorun olmasını istemiyorum.’ diyor.

Autumn’un tek istediği bayanların iş yerlerinde inançta ve rahat hissetmeleri.

Kimisi lafı ‘bu biçimde makyaj yapma.’ demeye getirmeye çalışsa da, o makyajın kendisini memnun ettiğini söylüyor. Yani kimseye ‘makyajsız gezme’ borcu ya da sorumluluğu yok… Bir defasında hemcinsi bir iş arkadaşı tarafınca şantiye alanında giydiği kıyafetlerin ‘uygunsuz’ olduğu nedeni öne sürülerek işverenine şikayet edilen Autumn, her gün yeni üzücü ve hudut bozucu bir şey ile karşılaşıyormuş.

İnşaat alanında yaşadığı değişik tecrübeleri paylaşmaya devam eden Autumn, işini de başarılı bir biçimde yapmaya devam ediyor.

Autumn, görüntüleri ve anlattığı öyküleri ile altını çizmeye çalıştığı noktanın ‘Dış görünüşün nasıl olursa olsun, en temel olarak hürmet duyulmalı.’ olduğunu söylüyor.

Sizin bu mevzu hakkındaki kanılarınız neler? Yorumlarda buluşalım…