İnsani yardım koridorları, 14 kişi Kıbrıs’tan Roma’ya geldi: aralarında iki aylık bir bebek ve bazı refakatsiz gençler

Namik

Üye
ROMA – İnsani yardım koridorları sayesinde bu sabah Kıbrıs’tan 14 kişi geldi. Sant’Egidio Topluluğu: Aralarında sadece iki aylık küçük bir kız ve 18 yaşını yeni doldurmuş bazı eski refakatçiler de var. Somali ve Kamerun gibi birçok Afrika ülkesini etkileyen savaşlardan kaçarak, yakınlardaki Pournara mülteci kampında uzun süre kaldılar. Papa Francis’in Aralık 2021’de Kıbrıs ziyareti sırasında ziyaret ettiği başkent Lefkoşa.

İtalyanca eğitimi yoluyla entegrasyon. Bu sabah Fiumicino’da karşılanan aileler ve bireyler, bazı sığınmacıların geçen yaz Sant’Egidio gönüllüleri tarafından düzenlenen kurslara katılarak öğrenmeye başladıkları İtalyanca’nın öğrenilmesi sayesinde hemen entegrasyona yönlendirilecek. Kıbrıs. Genel olarak, tamamen kendi kendini finanse eden ve yaygın kabul ağı sayesinde uygulanan insani yardım koridorları sistemiyle, 5.400’den fazlası İtalya’da olmak üzere 6.261 mülteci Avrupa’ya ulaştı.