Iyi bir eğitim nedir ?

Resat

Global Mod
Global Mod
Iyi bir egitim, ogrencinin calsma seklini, ogrenme alskanlklarn ve kisisel gelisimlerini gelistirmesini saglayan, ogrencinin ustun yeteneklerini ve ilgilerini odullendiren bir surectir. Iyi bir egitim, ogrencilere bir cok faydalar saglayacak ve temel becerileri gelistirecek bir ortam ogrenmeyi daha kolay hale getirmek uzere tasarlanr.

Nasl Bir Egitim?

Iyi bir egitim, ogrencilerin kendilerini gelistirmelerine yardmc olan, ogrenme becerileri ve becerilerini gelistirmelerine yardmc olan bir egitime ihtiyac vardr. Egitim, ogrencilerin ogrenme becerilerini gelistirmelerine yardmc olmasnn yan sra, oz-bilinclendirme, oz-disiplin, oz-yonetim ve ogrenme ortamlarnn onemi de vardr. Egitim, ogrencilerin kulturel ve sosyal gelisimlerine katkda bulunan, kisiliklerini gelistiren ve onlarn ulkelerine faydal bireyler olarak yetismelerini saglayan bir surectir.

Ne Gerekiyor?

Iyi bir egitim, ogrencilerin kendilerini gelistirmelerine, kendilerini ifade etmelerine, gelisimlerini saglamalarna ve cevreleriyle etkilesim kurmalarna yardmc olmaldr. Bunun icin, ogrencilere ozerkligi, ozgurlugu ve ogrenme ortamnn onemi vardr. Egitim, ogrencilerin ogrenme amaclarn belirlemelerine ve cevrelerinden yararlanmalarna yardmc olmaldr. Ayrca, ogrencilerin karar verme yeteneklerini ve kulturlerine uygun olarak ogrenme ortamn kullanma becerilerini gelistirmelerine de yardmc olmaldr.

Egitimin Faydalar

Iyi bir egitim, ogrencilerin oz-bilinclendirme, oz-disiplin, oz-yonetim ve ogrenme ortamlarnn onemini kavramalarn saglayacaktr. Bunun yan sra, ogrencilerin karar verme yeteneklerini gelistirmelerine yardmc olacak ve ogrencilerin cevrelerinden yararlanmalarn saglayacaktr. Iyi bir egitim, ogrencilerin kendilerini ifade etmelerine yardmc olacak ve ulkelerine faydal bireyler olarak yetismelerini saglayacaktr.