Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Hrant Dink Vakfı’na ziyaret

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Hrant Dink Vakfı’na ziyaret
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘helalleşme’ cinsleri kapsamında ziyaretlerine devam ediyor.

Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu ve CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile bir arada bugün saat 11.00’da Hrant Dink Vakfı’nı ziyaret etti.

Basın mensuplarının alınmadığı ziyaret, yaklaşık 40 dakika sürdü.

Ziyaretin akabinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu Hrant Dink’in eşi Rakel Dink kapıda uğurladı. Rakel Dink ile tokalaşarak veda eden Kılıçdaroğlu sonrasındasında basın mensuplarına açıklama yaptı.

“Mağdurlarla helalleşeceğimizi anlatmaya geldim”

Kılıçdaroğlu, “İktidarımızda birtakım karanlık güç odaklarıyla uğraş edeceğimizi ve sonrasındasında mağdurlarla helalleşeceğimizi anlatmak için buraya geldim.

Büyük acılar yaşanan bir ülkeyiz. Bunu hak etmiyoruz. Hepimiz huzur ortasında bir arada yaşamak istiyoruz. Birliğimiz buna bağlı. Huzura bağlı, birlikte yaşamak, birlikte gülmek, yeri gelirse birlikte ağlamak, birlikte kucaklaşmak, sevgiyi büyütmek.

Bütün maksadımız, bütün maksadımız bu olmalı. Bunun için buraya geldim. Karanlık mihraklarla çaba etmek ve çabucak sonrasında helalleşmek temel amacımız olmalı”
dedi.

Kılıçdaroğlu kelamlarına şöyleki devam etti:

“Gerçek katiller çabucak hemen bulunamadı”

“Hrant Dink’in, rahmetlinin, tetikçisi mahpusta. Lakin gerçek katiller çabucak hemen aydınlığa çıkarılmadı, çabucak hemen bulunmadı. Şayet siz ‘Karanlık güç odaklarıyla çaba edeceğim’ diye yola çıkıyorsanız gerçek katillere ulaşmalısınız ve bulmalısınız onları. bu biçimde bu toplumda biz helalleşme düzebir daha gelmiş oluruz. Helalleşebiliriz.

“Bir çocuktan katil yaratan karanlık”

Rakel Hanım’ın epeyce hoş bir kelamı var; ‘Bir çocuktan bir katil yaratan o derin karanlık’. O derin karanlığı sorgulamazsak üzerine gitmezsek çetelerle, yeraltı dünyasıyla iş birliği yapan o derin karanlığı kesinlikle aydınlatmak zorundayız.

“Bütün amacım birliktece huzur ortasında yaşamak”

Ve devletin içine çöreklenen o şahısları devletin ortasından çekip çıkarmamız lazım. bu biçimde biz bu ülkede huzuru sağlarız. Benim bütün gayem, bütün maksadım bu hoş ülkede birliktece huzur ortasında yaşamak. Şayet bir miras bırakacaksak bu hoş ülkeye o miras sevgi olacak ve barış olacak. Sevgiyle ve barışla daima birlikte kucaklaşacağız.

“Mücadeleyi birlikte vereceğiz”

Bizi kabul ettiği için Rakel Hanım’a hayli fazlaca teşekkür ederim. Acılarını biliyorum. Yaşadığı acıların farkındayım. Fakat o bir daha az evvel de tabir ettim, şayet bir çocuğu karanlık kimi odaklar, kurşun sıkar hale getiriyorsa o karanlık odakların kesinlikle aydınlığa çıkarılması lazım. Bunun uğraşını de birlikte yapacağız. Ve çabucak sonrasında bunu gerçekleştirdikten daha sonra da gelip burada helalleşmeyi sağlayacağız.”

Kılıçdaroğlu açıklamasının akabinde Rakel Dink ile bir sefer daha tokalaştıktan daha sonra birlikteindekilerle ayrıldı.