Kimi bakanlık, kurum ve kuruluşlara atamalar

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Kimi bakanlık, kurum ve kuruluşlara atamalar
Adli Tıp Kurumu Üçüncü İsimli Tıp İhtisas Konseyi Göğüs Hastalıkları Üyeliği’ne Sıhhat Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halit Çınarka ile Birinci İsimli Tıp İhtisas Heyeti Bayan Hastalıkları ve Doğum Üyeliğine Sıhhat Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşegül Özel gorevlendirilirken, Beşinci İsimli Tıp İhtisas Şurası İsimli Tıp Üyeliği’ne Birinci İsimli Tıp İhtisas Heyeti İsimli Tıp Üyesi Uzm. Dr. Ali Ulvi Çalık atandı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne atamalar

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde açık bulunan Antalya Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne Lütfi Karabacak, Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne Gökhan Bahçecik, Bursa Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne Haluk Yıldız, Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne Hakan Demir, Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne Ahmet Saraç, Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne Zekeriya Şentürk, Malatya Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne de Adem Bacanlı atandı.

İletişim Başkanlığı

İletişim Başkanlığı’nda açık bulunan Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğü’ne Mehmed Zahid Talha Arar, Antalya Bölge Müdürlüğü’ne Esen Diler, Bursa Bölge Müdürlüğü’ne Ali Fuad Gölbaşı, Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’ne Fikret Dişlioğlu, Gaziantep Bölge Müdürlüğü’ne Mücahit Taşkın, Samsun Bölge Müdürlüğü’ne Ebu Bekir Ayrancı atandı.

Rektör atamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Lokman Doktor Üniversitesi ve İstanbul Gedik Üniversitesi’ne yaptığı rektör atamaları Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Lokman Doktor Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Fatih Gültekin, İstanbul Gedik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Kesik atandı.

SPK atamaları

Sermaye Piyasası Heyeti Lider Vekili Mutalip Ünal ve Sermaye Piyasası Şurası Üyesi Ali Akay misyondan alındı. Onların yerlerine ise, Sermaye Piyasası Heyeti Lider Vekili olarak Enver Usca, Sermaye Piyasası Konseyi Üyesi olarak da Bülent Murat Haholu atandı.

TTK’ya atamalar

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü İdare Konseyi üyesi Muhammet Hüseyin Bilgiçoğlu bakılırsavden alındı. Boşalan koltuğuna ise Mete Saat atandı. Karar 233 sayılı Kanun Kararında Kararnamenin 8’inci hususu ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2. ve 3’üncü unsurları yeterince yapıldı.
Ulusal Eğitim Bakanlığı’nda açık bulunan Avrupa Birliği ve Dış Bağlar Genel Müdürlüğü’ne Hasan Ünsal, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü’ne Murat Süt’ün ataması yapılırken, Ulusal Savunma Bakanlığı’nda açık bulunan Teknik Hizmetler Genel Müdür Yardımcılığı’na Murat Soykan’ın ataması gerçekleştirildi.

Bakanlıklarda atamalar

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Denizli Vilayet Müdürü Süleyman Erdoğan,

Kültür ve Turizm Bakanlığı Bartın Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Handan Karakoç ile Niğde Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Alper Lütfi Göncü ise bakılırsavlerinden alındı.

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı’nda açık bulunan İş Sıhhati ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcılığı’na Levent Kenan Kibar,

İş Sıhhati ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcılığı’na Muhammet Kamil Işık,

Sosyal Güvenlik Kurumu’nda açık bulunan İdare Heyeti Üyeliğine Celalettin Sıvacı,

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda açık bulunan Başmüfettişliğe Müfettiş Özgür Semiz,

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda açık bulunan Kırıkkale Vilayet Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne ise Onur Kızılkaya getirildi.