‘Maid’ Dizisindeki Başarılı Performansı ve Doğal Hoşluğuyla Hepimizin Gönlünü Çalan Oyuncu: Margaret Qualley

1 Ekim’de gösterime giren ‘Maid’ dizisine Netflix listelerinde denk gelmiş olabilirsiniz. Listelerden inmeyen ve her geçen gün hayran kitlesini artıran dizinin başrolü de fazlaca konuşulan yeni bir yıldız: Margaret Qualley. ‘Margaret Qualley kim’ diyenler için hoş oyuncunun duru hoşluğundan aşk ömrüne kadar hayatından bilgileri sizin için derledik! ????

Şu sıralar Netflix listelerinden düşmeyen ‘Maid’ dizisine denk gelmiş olabilirsiniz. 1 Ekim’de gösterime giren dizinin popülerliği gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Dizi, şiddet gördüğü ilgisinden küçük çocuğuyla birlikte kaçan genç anne Alex’in geçimini sağlamak için hizmetçi olmasını mevzu alıyor.

Diziyle birlikte ömrümüze giren yeni bir isim daha oldu: Margaret Qualley. Alex karakterini sergilerken başarılı performansıyla zorluklara göğüs geren genç bir anne olduğunu inandırdı adeta bizi.

İsterseniz gelin Margaret Qualley kimdir, hangi üretimlerde oynamış bir göz atalım…

23 Ekim 1994 yılında dünyaya gelen oyuncu ABD’nin Montana eyaletinde doğmuş lakin Kuzey Karolina’da büyümüş.

Margaret’ın annesi de 90’ların eğlenceli gençlik sinemasından tanıdığımız yıldız Andie MacDowell! Anne-kız ikilisi ‘Maid’ dizisinde de bir arada rol aldı bildiğiniz üzere.

Margaret hem hoşluğunu tıpkı vakitte yeteneğini annesinden almış desek palavra olmaz…

Kendisinin yeteneği yalnızca oyunculukta değil, küçük yaştan itibaren bale yapmış ve çabucak hemen 15 yaşında ünlü bir dans şirketinde eğitim görme hakkı kazanmış.

“15 yaşımda hayalimdeki okulu kazandım ve konuttan ayrıldım. Bale insanı ne kadar zorlasa da hem de size disiplinli olmayı öğretiyor.”

“Ben daima sahnede tabanı hissetmek isteyen dansçılardan oldum, bale ayakkabılarını giymeyi hiç sevmezdim. O yüzden ayak parmaklarımın ortasına biraz peçete sarıp çıkıyordum.”

Lakin dans konusunda ne kadar yetenekli olursa olsun Margaret’ın hayali oyunculuk olduğu için dans mesleğini bir nevi dorukta bırakıp Londra’daki Kraliyet Sanat Akademisi’nde oyunculuk eğitimi almış.

Hoş oyuncu ayrıyeten New York Üniversitesi’ne gitmiş!

Margaret’a dans ve oyunculuk kâfi gelmemiş olacak ki modellik mesleğine de girişmiş genç yaşında. 2014’te ‘The Fashion Found’un ikinci dönemde model olarak ekranlara çıkmış.

Kendisi bu dolu geçmişini şu biçimde açıklıyor: ‘Baleye epeyce odaklıydım, 14 yaşındayken bile tüm hayatım ve hatta işim baleydi. Lakin bir nokta sonsuza kadar bu işi yapmak istemediğimi fark ettim. Diğer şeyler de öğrenmek istedim ve boş vakit içinderımda modellik yapmaya başladım.’

Margaret’ın birinci oyunculuk tecrübesi 2013’te ‘Palo Alto’ dizisinde ufak bir rolü canlandırmasıyla yaşanmış. Üç yıl akabinde ‘İyi Adamlar’ sinemasında Amelia karakterine hayat vermiş.

2017 yılı kendisinin oyunculuk mesleği için büyük bir adım olmuş. Evvel ‘Genç Rahibeler’ ve ‘Sidney Hall’ isimli sinemalarda yer alan Margaret, ‘The Leftovers’ dizinin takımına katılarak 3 sene boyunca Jill karakterine hayat vermiş.

2019’da Quentin Tarantino’nun yönettiği ‘Bir vakit içinder… Hollywood’da’ sinemasında yer alarak diğer bir muvaffakiyete imza attı.

Geçtiğimiz sene ise oyuncu Shia LaBeouf’la birlikte ‘Love Me Like You Hate Me’ isimli kısa sinemada yer aldıktan daha sonra ikilinin içinde aşk dedikoduları çıkmıştı.

Fakat çift bir süre görüştükten daha sonra ayrıldıklarını duyurdular.

Son olarak şu sıralar Maid dizisindeki doğal hoşluğuyla de dikkatleri bir daha üzerine çeken Margaret’ı ileride de başarılı üretimlerde yer alırken goreceğiz üzere…

Başarılı oyuncunun her geçen gün hayran kitlesini çoğaltmasının başka sebepleri de duru hoşluğuyla birlikte doğallığı ve sade giysi üslubu.

Ne diyelim; biz kendisine hayran olduk, gelecek projelerini merakla bekliyoruz! ????

Siz nasıl buldunuz Margaret’ın oyunculuğunu? Yorumlarda buluşalım!