Mehmet Özhaseki: Erken seçimi vatandaş değil Kemal Beyefendi istiyor

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Mehmet Özhaseki: Erken seçimi vatandaş değil Kemal Beyefendi istiyor
AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Erciyes Dağı’nda bir otelin açılış merasime katıldı.

Açılış daha sonrası gazetecilere açıklama yapan Özhaseki, AK Parti olarak lokal idarelerde birinci hedeflerinin eser bırakmak olduğunu söylemiş oldu.

Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde yapılacak Mahallî İdareler İstişare ve Kıymetlendirme Toplantısı hakkında bilgi veren Özhaseki, sene sonunda 805 belediye liderinin katıldığı görüşmede meseleleri tartışıp görüştüklerini söz etti.

“ERKEN SEÇİMİ VATANDAŞ MI İSTİYOR, KEMAL BEYEFENDİ Mİ?”

CHP Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kayseri’deki bir oda ziyaretinde erken seçim davetinde bulunduğunun hatırlatılması üzerine, Özhaseki, şunları kaydetti:

“Erken seçimi vatandaş mı istiyor, Kemal Beyefendi mi istiyor, orası biraz kuşkulu. Yenilen pehlivan güreşe bir türlü doymazmış. Kaçıncı defa yenildi, kaçıncı kez seçime girdi, ben sayısını unuttum. Kemal Bey’in yapmaya çalıştığı şu, bilhassa pandemi periyodunda tedarik zincirinin koptuğu, biraz irtibatın, ulaşımın külfetli olduğu, üretim noktasında ufak tefek de olsa imalatçıların ıstırap yaşadığı bir ortamda ‘acaba bunu ranta nasıl çeviririz, bu pandemi devrinden bir oy devşirebilir miyiz?’ kaygısı arasındaler.

“KEMAL BEYEFENDİ BİRAZ SABRETSİN”

Yeni minimum fiyatla bir arada herkes işinde gücünde keyifli bir vaziyette çalışmaya devam ediyor. Kemal Beyefendi biraz sabrederse 1-1,5 yıl daha sonra seçim var. bu biçimde bir kere daha tıraşı gözünün önüne iner.”

“CHP ÇALIŞTAYINI DEĞERLENDİRDİ”

Özhaseki, bir gazetecinin CHP’nin Kayseri’de düzenlediği Belediye Liderleri Çalıştayı’na ait soruyu şöyleki yanıtladı:

“Kayseri’yi niçin tercih ettikleri hakkında bir fikir yürütemem fakat isabetli bir karar olmuş. Arkadaşlar başta Sayın Genel Liderleri olmak üzere Kayseri’ye beğenilen gelmişler. Burada inşallah keyifli anlar geçirirler. Kayseri’den keyifli olarak ayrılırlar lakin söyleyeceğimde şu, hayli isabetli bir karar zira Türkiye’de örnek belediyecilik yapılan, yıllardır eser ortaya konulan ve adeta ihtilal üzere bir değişim yaşanan kent neresi diye nazaran Kayseri’yi gösterebiliriz. CHP’nin 3 devirlik belediye çalışmalarından daha sonra AK Parti’nin gelip kentin neredeyse tarihi eserler haricinde her yerinin değiştiği ortamı Kayseri’de gorebilirler. Bir taraftan kendi devirlerine ilişkin kentin yüzde 50’sinden çoksının gecekondu olduğu, birkaç tane elle tutulacak parkın olduğu, altyapısının hiç olmadığı, katı atık depolama tesislerinin olmadığı bir kentten adeta Paris’le yarışacak bir kent nasıl çıktı, onu görmüş olurlar. Şayet kabul ederlerse güzel niyetime versinler 1994 öncesindeki CHP’li belediye devrindeki tıpkı caddelerin, tıpkı sokakların, tıpkı gecekonduların, birebir parkların fotoğraflarını çekip birde bugünkü gelmiş hali kendilerine göstermek isterim. Bunu yanlış anlarlar diye de yapmıyorum. Bir taraftan da trilyonlarca borç ortasında aldığımız belediyenin nihayetinde varlık içerisinde harikulade gelirleri olan kentin altyapısının bittiği üstyapısının bittiği kente nasıl gelinmiş görmelerini de istek ederdim.”

“ÖNEMLİ OLANIN ESER BIRAKMAK OLDUĞUNU BİLİYORUZ”

Özhaseki, eksikleri, fazlaları göz önüne getirerek bir daha istişare ettiklerini lisana getirerek şunları kaydetti:

Otelin açılış merasimine Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç ve davetliler katıldı.