Meral Akşener: Kemal Beyefendi aday üzere

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Meral Akşener: Kemal Beyefendi aday üzere
Türkiye seçim atmosferine girdi.

Muhalefette ise cumhurbaşkanlığı konusunda belirsizlik sürüyor.

Özellikle 6’lı masada CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık ısrarı konusunda tereddütler her fırsatta göze çarpıyor.

İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener, Ankara’da partisinin vilayet liderlerini topladı.

Akşener, geçen haftaki genel yönetim konseyi (GİK) toplantısında alınan kurultay sonucunın akabinde birinci kere vilayet liderleriyle buluşurken görüşmede ana gündem hususunu ilçe ve vilayet kongreleriydi.

Akşener kongre öncesinde mahallelerdeki delege seçimlerine ihtimam gösterilmesini ve kongrelerin de şölen havasında geçmesini istedi.

“Ben adayım demeyeni aday yapamayız”

Diğer yandan görüşmede cumhurbaşkanı adaylığı da gündeme geldi.

Cumhuriyet’in haberine nazaran Düzgün Parti kanadından cumhurbaşkanlığı ağaylığı için lisana getirilen isimlerin anımsatılması üzerine Akşener, “Biz, kendisi çıkıp ‘ben adayım’ demeden kimseyi aday gösteremeyiz’’ sözlerini kullandı.

“Kemal Beyefendi aday gibi”

Akşener Kılıçdardaroğlu’nun adaylığı için ise “Kemal Beyefendi kararlı, aday üzere görünüyor” yorum yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun adaylığına kesin gözüyle bakan Akşener, sık sık ‘kazanacak aday’ çıkışları ile ikazlar yapıyordu.

görüşmede da Kılıçdaroğlu’nun adaylık ısrarı karşısında kesin bir dayanak imasında bulunmaması dikkat çekti.