Mutlak yoksulluk, İtalya’da giderek daha fazla insan bu durumda, teklif: Jubilee fonlarının bir kısmı evsizlerin barınması için kullanılacak

Namik

Üye
ROMA – İtalya’da giderek artan sayıda insan için geçim sıkıntısı günlük bir sorun haline gelirken, kırılgan koşullarda yaşayanlar geçim sıkıntısı çekiyor. Bu nedenle yardım istemek zorunda kalanların sayısı da artıyor. Bu durumu, giderek pahalılaşan tüketim malları nedeniyle hızla artan enflasyon ve ardından enerji krizi, yüksek faturalar ve durgun maaşlar belirliyor. Bu resmi özetlemek ve herkese hatırlatmak Sant’Egidio Topluluğu1968’den bu yana İtalya’da ve dünya çapında 70 ülkede ihtiyaç sahibi insanlara destek veren, yoksulluk içinde ve kenarda yaşayanlara yardım eden. Artan yoksulluğa yanıt vermek için Sant’Egidio, gıda dağıtımını artırarak ve giderek artan sayıda insanı ağırlayarak son yıllarda kararlılığını artırdı.

Jübile’ye tahsis edilen fonlardan daha iyi yararlanın. Tekliflerden özellikle ikisi Sant’Egidio Fonların bir kısmını Jübile’nin hazırlanması için mutlak yoksulluk içindeki aileleri desteklemek üzere tahsis etmeye odaklanan kurumlara: kiraya katkı ve masum borçlar için olanın artık finanse edilmediği göz önüne alındığında bir kira destek fonu oluşturun; Mülk sahipleriyle, hak sahibi olanlara kontrollü kiralar (ve belirli bir fon tarafından desteklenen) konusunda anlaşarak devasa boş gayrimenkul varlıklarından yararlanın.

Bu bir adalet eylemi olacaktır. Başkanı Marco Impagliazzo, “Bu iki hedefe ulaşmak” diyor. Sant’Egidio Topluluğu – bu bir adalet eylemi ve tüm toplum için bir avantaj, kimseyi geride bırakmayan bir İtalya’nın işareti olacaktır. Sonuçta pandemi bize kimsenin kendini kurtaramayacağını öğretti. Impagliazzo, üretilen malların ve zenginliğin yeniden dağıtılması şeklindeki ücretli fikri benimseyen Jübile’nin, en çok ihtiyaç duyanlara “tazminat” için doğru an olabileceğini ekledi. Kimseyi unutmadan birlikte yeniden başlayabilmemiz için hükümet, Bölgeler, Belediyeler ve sivil toplum arasında bir kontrol odasıyla akıllıca yapılması gereken bir operasyon” diye sözlerini tamamladı.

Artık maaşlar yetmiyor. Istat’a göre 1,3 milyonu kız ve erkek olmak üzere 5,6 milyondan fazla insan mutlak yoksulluk içinde yaşıyor. Mutlak yoksulluk içindeki bireylerin sayısı, büyük ölçüde enflasyon ve etkileri nedeniyle bir yıl içinde artarak bir önceki yılki %9,1’den 2022’de %9,7’ye ulaştı. En büyük etki, en yoksul aileler ve çok sayıda üyeye sahip olanlar üzerinde görülüyor; mutlak yoksulluk oranı, üç veya daha fazla küçük çocuğu olanlarda %22,3’e kadar çıkıyor. Bu rakam en az bir yaşlı kişinin bulunduğu hanelerde de artıyor (%5,8’den %6,5’e). Tahliyelerdeki artış, 99 bin infaz talebi (2021’e kıyasla üç kat) ve salgınla birlikte ortaya çıkan ve son iki yılda daha da şiddetlenen ve 2 milyon İtalyan’ın tedaviyi ertelemesine yol açan sağlık yoksulluğu da endişe verici. ve bunları gerçekleştirmek için 4 milyon borçlanacak.

Dayanışmanın yanıtı. Ukrayna’dan Kutsal Topraklara kadar devam eden birçok savaşın ekonomik ve sosyal sonuçlarının damgasını vurduğu bu yıl, Sant’Egidio kırılgan ve savunmasız insanları desteklemeye yönelik faaliyetlerini artırdı. Yardım hizmetleri 20 bini yalnızca Roma’da olmak üzere 40 bin kişiye ulaştı. 2023 yılı başından bu yana 120 bini yalnızca Roma’da olmak üzere 250 bin gıda kolisi dağıtıldı. Artan ihtiyaçlara cevap verebilmek için Toplum ihtiyaç sahibi kişi ve ailelere ulaştığı küçük belediyeleri saymazsak, Güney’den Kuzey’e, merkezlerinin açık olduğu 35 ilde gıda dağıtım merkezlerinin sayısını da artırdı.

Roma’da dostluğun evleri. Roma’da dağıtım yerleri denir Dostluk Evleri çünkü somut yardımın yanı sıra dinleme ve bilgilendirme de sağlıyorlar, ilk üçten 28’e, Cenova’da dörtten 10’a çıktılar. Bu yıl Roma, Cenova ve Novara’daki kantinlerde sunulan 120 bin yemek de işin zorluğunu gösteriyor. durum. Frosinone ve Lucca: Pandemi öncesi yıllara göre iki kat. Ayrıca Padua’dan Katanya’ya, Torino’dan Napoli’ye kadar birçok şehirde gezici yemeklerde bir yılda 200 bin yemek dağıtıldı. İhtiyaç sahiplerine 60 binin üzerinde kıyafet bağışı yapıldı. Sant’Egidio ayrıca yardım isteyen birçok evsiz, yaşlı veya engelli insana da yardım etti: Yalnızca Roma’da son yıllarda başlatılan birlikte yaşamalardan binden fazla kişi faydalandı.

Noel’de masaya bir yer ekleyin. Faaliyetleri Sant’Egidio Kimseyi geride bırakmamak için Rai, Mediaset, Sky, La7 gibi telefon şirketlerinin işbirliği ve başta 1999’dan başlayarak pek çok kişinin desteği sayesinde “Noel’de Masaya Bir Yer Ekleyin” dayanışma kampanyasına da yer veriyorlar. İtalyan Futbol Federasyonu. En savunmasız insanlara 25 Aralık’a yakışır bir öğle yemeği, doyurucu bir yemek, hediye ve ev sıcaklığı yaşatmak için herkes kısa mesaj göndererek veya sabit hattan numarayı arayarak katkıda bulunabilir. 4558626 Aralık’a kadar.

Trastevere’deki S. Maria’da ilk kez. Trastevere’deki Santa Maria Bazilikası’nda ilk kez bazı yoksul insanlar karşılandığında 1982 yılının Noel’iydi. O günden bu yana ziyafet genişledi ve her yıl İtalya’da yaklaşık 80 bin, dünya çapında ise 250 bin kişi katılıyor. Öğle yemeğinin hazırlandığı çeşitli yerler var: kiliseler, evler, okullar, aynı zamanda yaşlılara yönelik kurumlar, hapishaneler ve hastaneler. Sant’Egidio’nun yaygın faaliyet göstermesini sağlayan şey, kendilerini her gün en kırılgan insanlara adayan genç ve yaşlı binlerce gönüllüdür.

Evsizlik yaşayanlar için rehber. Rehber ‘NEREDE yemek yenir, uyunur, yıkanılır’34. baskısında sunulan ve dağıtılan, evsiz veya yardıma ihtiyacı olan insanlara yönelik, dayanışma dünyasına yön vermenizi sağlayan bir özettir. Kılavuz Roma, Napoli, Cenova, Padua, Milano’da, bazı Avrupa şehirlerinde ve Buenos Aires’te yayınlanmaktadır. tarafından ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Sant’Egidio Topluluğu İhtiyaç sahiplerinin bölgedeki hizmetleri belirlemesine yardımcı olmak. 280 sayfa, kantinler, yatakhaneler, yiyecek dağıtım hizmetleri, dinleme merkezleri gibi yardım ve ağırlama için başvurulacak yapıları ve merkezleri listeler.

Sant’Egidio’nun kıtalara olan bağlılığı. Orada Sant’Egidio Topluluğu 70’den fazla ülkede, 60 binden fazla üyesi ve geniş bir destekçi ve işbirlikçi çevresi ile varlığını sürdürüyor. Yürütülen pek çok faaliyet arasında zor durumdaki ve yalnız yaşlılara yönelik olanlar da var; 2016’dan bu yana mülteciler için insani koridorların oluşturulmasıyla göçmenlerin azaltılması; zor durumdaki küçüklerin okullaşmasını ve bir arada yaşama eğitimini teşvik eden “barış okulları”; Afrika ve Latin Amerika’da “sokak çocuklarına” destek; engellilerin çalışma ve tam entegre bir yaşam haklarına yönelik kampanya; Afrika’da AIDS ve diğer hastalıkların tedavisi ve önlenmesine yönelik kararlılık; Afrika’daki sivil kayıt kampanyası; 1992’den sonra dünyanın farklı yerlerinde barışı teşvik etmeye yönelik girişimler Sant’EgidioMozambik için barış anlaşması Roma’da imzalandı. Ayrıca Topluluk, barış inşasına katkıda bulunmak amacıyla dinler arası diyaloğu teşvik etmektedir.