Nüfusunun yarısının günde 1 dolarla yaşadığı Kenya'da, geçtiğimiz Aralık ayında yaşanan selin zararları ve sonuçları hâlâ sürüyor.

Namik

Üye
ROMA – Nairobi şiddetli sel felaketine uğradı. Her yerde su var ve hasar büyük ama STK'nın bulunduğu okulda değil. Yine de Yükseliyorum inşa ettiğini ve güvenli olduğunu söyledi: drenaj çalışmaları sayesinde ayakta kaldı. Nairobi'de, Mathare dahil, etkilenen pek çok bölge var. gecekondu Kenya'nın başkentinin eteklerinde, yaklaşık 500.000 nüfusa sahip, Kenya'nın en büyüğü olan mega gecekondu kasabası; Mathare'nin en büyük ve en eski gecekondu bölgesi, tek başına 180.000 civarında nüfusu olan Mathare Vadisi'dir. Kenya'da nüfusun neredeyse yarısının yoksulluk sınırının altında, yani günde 1 euro civarında yaşadığını hatırlamakta fayda var.

Sel sonrası. Bu gecekondu mahallesinde sel, yerleşim alanlarının tamamını silip süpürdü. Şu anda gözlerimin önünden metal levhalar, çamurlar, kişisel eşyalardan oluşan bir nehir akıyor. “Okulumuz – Giovanni Volpe di bize yazıyor Yine de Yükseliyorum – vuruldu ama iyi dayandı. İşte bu nedenle evini kaybeden öğrencilere Okulumuzun kapılarını açtık ve gençleri geçici olarak kampüsümüze taşıyoruz.” sel. Konut yapısı, Sayın Mahkemeİle ilgili Yine de Yükseliyorum 30 yatak kapasiteli olup ihtiyaç halinde 200 çocuğa kadar konaklama kapasitesine sahiptir.

Ancak yağışlar devam ediyor. Ve kaç öğrencinin aşırı acil durumda olduğu bilinmiyor. Toplumdaki hasarın büyük olduğu görülüyor ve önümüzdeki birkaç saat içinde daha fazla vakanın gelmesi muhtemel. Ancak STK personeli, bu felaketten mağdur olan öğrencilere ve ailelere şu anda en çok ihtiyaç duydukları şeyleri, başta yiyecek ve giyecek olmak üzere vermek için harekete geçiyor.

Katkıda bulunmak İşte kullanacağınız bağlantı.