Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş İçin söylemiş oldukleri Yüzünden Linç Edilen Cem Yılmaz En Sonunda İsyan Etti!

Geçtiğimiz günlerde ‘Rustem Batum Sohbetleri’ isimli programa katılan Cem Yılmaz ‘Bir vatandaş olarak, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş hakkında ne düşünüyorsunuz?’ sorusuna ‘Evrensel standartlarda, bir ülkede bu biçimde şeylerin olmaması gerektiğini düşünüyorum. Diğer ne düşüneyim. Zira elimde hakikaten dediğin üzere en yalın hali ile, konutunda oturan bir vatandaş olarak, kim olduğu, ne olduğu bilinen, ne yaptığı bilinen bir insanın bu biçimde gizemli bir kabahati varmış üzere gösterilmesini biz oturduğumuz konuttan anlayamıyoruz’ demiş ve linç edilmişti. Dün de Twitter hesabından isyan bayrağını çekti ve açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde ünlü komedyen Cem Yılmaz, katıldığı bir programda “Bir vatandaş olarak, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna verdiği yanıt yüzünden hayli eleştirilmiş ve hatta linç edilmişti.

Pekala, Cem Yılmaz bu soruya ne karşılık vermişti?

“Ne yaptığı bilinen bir insanın bu biçimde gizemli bir cürmü varmış üzere gösterilmesini biz oturduğumuz konuttan anlayamıyoruz.”

Yılmaz, ikilinin gizemli bir kabahati varmış üzere gösterildiğini belirterek ‘Evrensel standartlarda, bir ülkede bu biçimde şeylerin olmaması gerektiğini düşünüyorum. Diğer ne düşüneyim. Zira elimde sahiden dediğin üzere en yalın hali ile, meskeninde oturan bir vatandaş olarak, kim olduğu, ne olduğu bilinen, ne yaptığı bilinen bir insanın bu biçimde gizemli bir hatası varmış üzere gösterilmesini biz oturduğumuz meskenden anlayamıyoruz’ demiş ve ‘Vatandaşın bu insanlara niye düşman olduğu’ sorusuna ise ”Bu, Cem Yılmaz illuminaticiymiş’ üzere bir şey oluyor. Bu onun komik olmayan versiyonu. Çok trajik. Bu iş geldi, bir hududa dayandı üzere. Bir sonuç çıkacak gibi’ cevabını vermişti.

Bu kelamları o denli yerlere çekildi ki en sonunda Cem Yılmaz da patladı ve Twitter hesabından isyan etti.

İşte o yazdıkları…

“bir daha canı isteyen düzenek beni insanları kışkırtma aygıtı olarak kullanmaya çalışıyor.”

twitter.com

“Bana aklına geliyor bir anda PKK’lı diyor örneğin!”

twitter.com

“Hak nerede hak? Oyun üzere oynuyorlar insanlarla!”

twitter.com

Siz ne diyorsunuz bu olana bitene?

Yorumlarınızı bekliyoruz!