Sivas’ta TOKİ kura çekiminde 20 yıllık mesken hayali gerçek oldu

MYHaber

Global Mod
Global Mod
Sivas’ta TOKİ kura çekiminde 20 yıllık mesken hayali gerçek oldu
Sosal konut projesinde kura çekimi sürat kesmeden devam ediyor.

Cumhuriyet tarihinin en büyük projelerinden biri olan 250 bin Toplumsal Konut Projesi kapsamında birinci 3 etapta 62 bin 928 konutun kuraları çekilerek hak sahipleri belirlendi.

Şimdilerde dördüncü etap kura heyecanı yaşanmaya başladı.

Sivas’ta kura heyecanı

Sivas’ta yapılacak olan 2 bin 706 konuttan 6 ilçe için belirlenen konutların 2’nci gün kurası çekildi.

Zara, Gürün, Gemerek, Divriği ve İmranlı ilçelerindeki toplumsal konutların sahipleri belirlendi. Kurada engelli ve emekli müracaatlarına öncelik verildi.

Engelli vatandaşın hayali gerçek oldu

DHA’nın transferine nazaran; 1991 yılında geçirdiği traktör kazasından daha sonra idrar yollarının patlaması sebebiyle engelli kalan ve hala kiracı olarak yaşayan Hüseyin Güler’in mesken sahibi olma hayali gerçekleşti.

Eşimle evlendik evleneli kiracıyız”

Eşiyle kura çekilişini takip ederken ismi birinci sırada okunan ve 20 yıllık hayali gerçeğe dönen Güler, “Bu memnunluk tanım edilemez. İnanın hala içimiz ürperiyor. Sözlere sığamayacak bir his. Başta Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah, bu duyguyu herkese nasip etsin. Düşlerde bile düşünülmeyecek bir olay. Eşimle evlendik evleneli kiracıyız. Her vakit bir mesken hayalimiz vardı. bu biçimdesi bir projenin yapılması da bizim için umut oldu. Binlerce şükürler olsun birinci çekiliş, birinci kazanan ben oldum.” dedi.

Bir konutumuz olsun fazlaca istedik”

Emekli kategorisinde konut sahibi olan Nacar Özbek Karakuş da, “senelerdır eşimle bir arada konut sahibi olmanın hayalini kuruyorduk. Lakin eşim merhum oldu. Keşke hayatta olsaydı. Bir konutumuz olsun epey istedik. Şükürler olsun artık nasip oldu. Allah konutu olmayan herkese de nasip etsin.” diye konuştu.

Kentte 2’nci günü tamamlanan kura çekimlerinin yarın yapılacak son oturumuyla hak sahipleri konutlarına kavuşacak.