Son Periyotta Gündem Olan Kurtlar Vadisi Karakterlerinin Gerçek Hayatta Temsil Ettiği Sav Edilen Şahıslar

Halbuki dizidekilerin hepsi gerçek şahıslarmış… Şok oldum!

1. Polat Alemdar – Abdullah Çatlı

Her ne kadar gerçek bir karakter olmasa da Polat Alemdar’ın, yani dizinin temel ‘adamı’nın daima Abdullah Çatlı’dan feyz alındığı söylenir.

2. Süleyman Çakır – Alaattin Çakıcı

Dizide ‘Çakır’ olarak bilinen ve Polat Alemdar’ın ağır ağabeyi olan Süleyman Çakır’ın Alaattin Çakıcı olduğu söylenir.

3. Nesrin Çakır – Uğur Çakıcı

Dizide Süleyman Çakır’ın eşi olan Nesrin Çakır, Alaattin Çakıcı’nın oğlunun gözü önünde öldürdüğü eşi Uğur Çakıcı’dan diğeri değil.

4. Laz Ziya – Dündar Kılıç

Dizideki Laz Ziya, Uğur Çakıcı’nın babası Dündar Kılıç aslında. Gerçek hayatta kızını ‘namusunu temizle’ diyerek Alaattin Çakıcı’ya öldürtmüş!

5. Memati Baş – Muradi Güler

Dizinin en unutulmayan karakterlerinden biri olan Memati’nin, Alaattin Çakıcı’nın muhafazası Muradi Güler olduğu söylenir.

6. Abdülhey Çoban – Ali Yasak

Abdülhey, direkt olarak Drej Ali, yani Ali Yasak’ın ta kendisiydi.

7. Kara – Mahmut Yıldırım

Yeşil lakabıyla tanınan, 1996’da ortadan kaybolan Mahmut Yıldırım’dan diğeri değil Kara.

8. Tuncay Kantarcı – Tuncay Mataracı

Geçtiğimiz yıl koronavirüsten hayatını kaybeden bürokrat Tuncay Mataracı’nın ta kendisi.

9. Hüsrev Ağa – Abuzer Uğurlu

Dünyanın tanıdığı uyuşturucu ve silah kaçakçısını, dizide Hüsrev Ağa karakteriyle izledik.

10. Kılıç – Nihat Akgün

Dizideki Kılıç, 1999 yılında kurşun yağmuruna tutularak öldürülen Nihat Akgün’den diğeri değil.

11. İplikçi Nedim – Nesim Malki

Erol Evcil tarafınca öldürülen ünlü tefeci Nesim Malki, dizide İplikçi Nedim’in ta kendisiydi.

12. Pala – Korkut Eken

Susurluk Davası’nda 6 yıl ceza alan emekli albay Korkut Eken’i, dizide Pala olarak izlemiştik.

13. Nizamettin Güvenç – Aydoğan Semizer

Alaattin Çakıcı kasetleriyle bir arada gündeme gelen para trafiğinde kilit rol oynadığı bilinen avukat Aydoğan Semizer’i, Kurtlar Vadisi’nde Nizamettin Güvenç olarak görmüştük.

14. Samuel Vanunu – Üzeyir Garih

2001 yılında suikast kararı öldürülen iş insanı Üzeyir Garih, dizide Samuel Vanunu idi.