Turgay Kıran: Aday olmayım diye tehdit ettiler

SporBakani

Aktif Üye
Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Turgay Kıran Galatasaray başkanlık seçimlerinde aday olmaması için tehdit edildiğini söylemiş oldu.

30 Nisan’da seçim yapılmaz

Kıran, ”İstanbul Valiliği’nin mahkemeye yaptığı müracaat bugün yarın netleşir. 30 Nisan’da seçim yapılmaz. İki seçenek var. Birincisi, seçim öteki bir tarihte yapılmak kaydıyla ertelenecek. İkincisi iptal edilecek. Burak Elmas, bir daha Mali Genel Heyet düzenlemek zorunda. Burada istifa etsin ve genel konseye o denli gitsin. bu biçimdece ibrasızlıktan kurtulur. Ayrıyeten en yakın seçimde aday olabilir” dedi.

Galatasaray’ı birleştirecek aday yok

Eski ikinci lider Turgay Kıran, Galatasaray’ın 30 Nisan’daki seçimle, birlik olmaktan daha uzak olacağını belirterek, ”Önemli olan Galatasaray’ı birleştirmek. Bu seçim ve aday tablosuyla Galatasaray daha fazla ayrışıyor. Metin Öztürk’ü alaylılar destekliyor. Eşref Hamamcıoğlu’nu liselilerin bir kısmı destekliyor, bir kısmı desteklemiyor. Divan şurası lideriyken merhum lider Mustafa Cengiz ile arbede içerisinde olduğu için Cengiz yönetimindekiler desteklemiyor. Ünal Aysal birleştirici olduğu için mi aday olmaktan imtina etti. Galatasaray’ı her açıdan birleştirecek tek bir aday olmalıydı.

Aday olmayayım diye beni tehdit ettiler

Seçimde aday olmayı düşünen Kıran tehdit edildiğini deklare etti “Bu kuvvetli, saygın adayın yanında gelecekte Galatasaray’da lider olacak genç bayan erken yöneticiler olmalı. bu vakitte ‘Alp Yalman tek aday olsun, etrafında birleşelim’ dedik. Kabul etmediler. ‘Ben aday olayım’ dedim. Beni tehdit ettiler. ‘Galatasaray Lisesi’nin kapısından geçemezsin’ diyerek tehdit ettiler beni. tıpkı vakitte 90 yaşına gelmiş bir kişi bu tehdidi yöneltti. Bana liselilerin belirlediği adayın bahtını düşürürsün. Liseliler sana büyük reaksiyon gösterir. Kapıdan geçemezsin dedi. Galatasaraylıların iradesi tehditlerle ortadan kaldırılamaz” biçiminde konuştu.