Bayan Girişimci Dayanak Programı’nın gücü arttırılıyor

DrEmel

Global Mod
Global Mod
Etrafa hassas, tabiata saygılı, adil üretim yapan ve çalışanına karşı adil olan üreticiler ile onları destekleyen türeticileri bir ortaya getiren Good4Trust, kadınların üretkenliğini destekleyen, gelişmenini teşvik eden ve finansal takviyeye erişimde fırsat eşitliği sunan iyzico Bayan Girişimci Takviye Programı ile işbirliği yapıyor. bir süre evvel lokal ekonomiyi kalkındırmak ve İzmitli bayan üreticileri güçlendirmek hedefiyle İzmit Belediyesi işbirliği ve iyzico katkılarıyla İzmit Çarşısı’nı da hayata geçiren Good4Trust, artık iyzico Bayan Teşebbüsçü Dayanak Programı kapsamında açacağı iyzico Çarşısı ile bütün bayan girişimcilere hizmet ediyor.

iyzico-PayU Türkiye CEO’su Barbaros Özbuğutu, “Üreten bayanlar her alanda varlar ve tüm şartlara karşın var güçleriyle üretmeye devam ediyorlar. Bu üretimi uygundan uyguna büyütmek ismine, Good4Trust.org ile birlikte bayan girişimcilerimizin yanında olmaya ve onlara fazlaca taraflı bir dayanak sunmaya devam edeceğiz.” dedi. Proje kapsamında 1 Haziran itibariyle açılan “iyzico Bayan Girişimci Dayanak Programı” müracaatları, bayan girişimcilere finanstan eğitime biroldukça avantaj sunuyor. Program için müracaatlar iyzico web sitesi üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Good4Trust’ta satış yapmak isteyen bayan teşebbüsçüler, sonsuza kadar dükkan, eser yükleme fiyatı ve 6 ay boyunca katkı hissesi ve kredi kartı kurulu ödemiyor. Altı ayın sonunda ise yapılan satışlardan yalnızca yüzde 3 ve yüzde 7 içinde bir katkı hissesi ödüyor.

“Good4Trust.org bayan girişimcilerin her daim destekçisi olacaktır’’

Husus ile ilgili açıklamada bulunan Good4Trust.org kurucu ve kışkırtıcısı Dr. Uygar Özesmi, “Mevcut tüketim iktisadına karşı kurulan türetim iktisadı ile ekolojik ve toplumsal açıdan adil üretim yapan üreticilerin desteklendiği, tüketicilerin değil türeticilerin olduğu, makro ölçekte döngüsel bir ekonomiyi yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Bu emelimiz doğrultusunda, bilhassa bayan girişimcilere verdiği büyük dayanak ile iyzico Bayan Teşebbüsçü Dayanak Programı’nın iş dünyasındaki bilhassa de KOBİ ortamındaki eşitsizlikleri giderme yolunda değerli bir adım olacağına inanıyoruz” dedi.

Hibya Haber Ajansı