Oppo küresel üretim kapasitesini artırdı

DrEmel

Global Mod
Global Mod
Dünyanın önde gelen önder akıllı eser markası OPPO, İstanbul’daki yeni fabrikasında üretime başladığını, bu biçimdece küresel üretim kapasitesini artırdığını ve bölgedeki uzun vadeli yatırımlarını pekiştirdiğini duyurdu. Mahallî ekonomiyi destekleyen tesisin açılışı yüzlerce istihdam yaratılmasına yardımcı olurken OPPO’nun tedarik zincirini de güçlendirdi.

Süratle büyüyen OPPO, dünyanın dördüncü en büyük akıllı telefon markası haline geldi. Şu anda OPPO, CKD (Completely Knocked Down/Tamamı Demonte Üretim) sertifikası alarak Türkiye’de fabrika kuran tek akıllı telefon markası pozisyonunda ve bu ithal edilmiş hazır bileşenleri monte etmek yerine OPPO mamüllerinin sıfırdan üretilmesine de imkan tanıyor… Fabrikada üretilen eserler ‘Made in Turkey’ kelamının hakkını veriyor.

OPPO Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Lideri Johnny Zhang, “İstanbul Tuzla’da kurulan bu son teknoloji fabrika, OPPO’nun Avrupa’da devam eden seyahatinde bir öteki değerli kilometre taşını oluşturuyor. Hükümetin ticari operasyonlarımızda ve tesis inşaatımızda gösterdiği takviyeler için son derece müteşekkiriz. Yeni fabrikayla, OPPO’nun lokal pazara ve sadık müşterilerine verdiği uzun devir taahhüdünü yerine getirmek için birinci sınıf bir pozisyona sahibiz” dedi.

OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou ise şunları söylemiş oldu: “OPPO, birinci günden itibaren eser ve teknolojileriyle Türkiye’deki tüketicilere hizmet etme taahhüdünü sürdürüyor. Türkiye’nin her kentinden kullanıcıların OPPO mamüllerine erişimini sağlamak için kanal iş ortaklarıyla iş birliği halindeyiz. Mahallî topluluklara hizmet vermek ve tüketicilerin beklentilerini geliştirmek için daha düzgün bir pozisyonda olmamızı sağlayan fabrikayı burada kurmuş olmaktan gurur duyuyoruz.”

OPPO’nun Ataşehir’deki bölge merkezinden yalnızca birkaç kilometre uzaklıkta bulunan ve dört ayda inşa edilen 10.200 m2’lik fabrikasında, yüzde 99’lık kısmı Türk vatandaşı olmak üzere yaklaşık 850 işçi istihdam ediliyor. Fabrika, akıllı telefonların tüm üretim sürecini, klasik montajlama yerine yüksek seviyede otomasyona sahip bir Yüzey Montaj Teknolojisi (SMT) üretim sınırı aracılığıyla gerçekleştiriyor. Ek olarak fabrikanın, tedarik zincirleri de hesaplandığında yaklaşık 10.000 dolaylı istihdam imkanı sağlayacağı kestirim ediliyor.

Yerelde artan talebi karşılamak için faaliyet gösteren fabrikada Türkiye’deki tüketiciler içinde tanınan olan A Serisi ve Reno Lite model akıllı telefonlar üretiliyor. Türkiye pazarına birinci sefer 2019 yılında giren OPPO, bölge genelinde olağanüstü bir pazar performansı sergiledi. IDC’nin datalarına göre, OPPO’nun global satışları 2021’in birinci çeyreğinde yıllık %60’ın üzerinde büyüme kaydetti. Canlı iktisadı ve nüfusu ile bu bölgedeki pazar potansiyelinin epeyce umut verici olduğuna inanan OPPO, lokal topluluklarda etkin rol oynamaya, eserleri ve inovasyonlarıyla kullanıcıların hayatını düzgünleştirmeye büyük değer veriyor.

Global bir marka olarak OPPO, akıllı telefonlarına ve öbür akıllı aygıtlarına artan talepleri karşılamak için Çin, Hindistan, Güney Asya, Doğu Avrupa ve öteki bölgelerdeki fabrikalar dahil olmak üzere bugüne kadar on fabrika kurdu. Türkiye’deki fabrika, OPPO’nun seyahatindeki en yeni adımı temsil ediyor. Dünyanın dört bir yanındaki tüketicilere eserler ve hizmetler sunmayı sürdüren OPPO, küresel varlığını ve marka bilinirliğini güçlendiriyor.

Hibya Haber Ajansı