Zeynep Buse Korkmaz’dan Tiktoker şekli fit kalma teklifleri

DrEmel

Global Mod
Global Mod
Gençler onları konuşuyor, markalar onlarla iş birliği için sıraya giriyor… TikTok fenomenlerinden kelam ediyoruz! TikTok’un en kuvvetli üç bayan fenomeninden, 5.6 milyonu aşkın takipçisi bulunan mavi tikli ünlü TikTok Fenomeni Zeynep Buse Korkmaz, bu biçimde geniş bir kitleye hitap edebilmenin gerisinde sıkı bir çalışma temposu olduğunu söylüyor. Zeynep Buse Korkmaz, TikTok topluluğuna dair bilinmeyenleri, yaz yaklaşırken sağlıklı beslenme ve fit kalmaya dair rutin tempolarını paylaştı. Buse için fit kalmak için sihirli söz ise “Dans”!

Günümüzün en tanınan toplumsal medya uygulamalarından TikTok, kısa müddetli müzik görüntüleri kapsamında en süratli büyüyen uygulama haline gelerek Facebook ve Instagram’ı da sollamış durumda. TikTok, dünya çapında sayısız viral fenomen, internet ünlüsü ve müzik trendi oluştururken ülkesel, bölgesel ve dünyaca ünlü fenomenler çıkmasını da sağladı. bir epey ülkede lokal TikTok ünlüleri yani “TikTok Fenomeni” mevcut ki bunlardan biri de Zeynep Buse Korkmaz.

TikTok’un En Sevilen Fenomenlerinden: Zeynep Buse Korkmaz

Zeynep Buse Korkmaz, tanınan toplumsal medya platformu TikTok’un en sevilen fenomenlerinden (https://www.tiktok.com/@busekorkmaz). TikTok’ta 5.6 milyonu aşkın takipçisi olan, görüntüleri şimdiye kadar yaklaşık 500 milyon kişi tarafınca beğenilen bir fenomen ve en kuvvetli bayan TikTok fenomenleri içinde. Canlı yayınlarını 10 binin üzerinde kişi izliyor, tek paylaşımı 3 milyon üzerinde beğeni alıyor.

Zeynep Buse Korkmaz’ın Rap müzikçisi Hayki ile yaptığı birinci müziği Alfa ise 12.5 milyon izlenmeye yaklaştı!

Zeynep Buse Korkmaz, geçen yıl Aleyna Tilki ve öteki ünlü TikTok fenomenleriyle DİMES Kapışması kampanyasında da yer aldı. Bu reklam, reklam ve pazarlama dünyasında geniş yankı uyandırdı, toplumsal medyada paylaşım rekoru kırdı, bir epeyce ödül aldı.

20 yaşında, hayli sevilen ve hatırı sayılır bir hayran kitlesi olan TikTok fenomeni Zeynep Buse Korkmaz, toplumsal medyanın yeni TV olduğunu, bu mecrayı dikkate almayanların yeni jenerasyonu de anlayabilmelerinin sıkıntı olduğunu söylüyor. İçerik üretmenin göründüğü üzere kolay olmadığının altını çizen Korkmaz, kimi vakit günde 24 saat çalıştıklarını, markalarla iş birlikleri kapsamında sayısız içerik ürettiklerini ve bu “iş”in emeksiz, gerilimsiz olduğunu söyleyenlerin haksızlık ettiğini vurguluyor:

“Biz (TikTok fenomenleri) kimi vakit günde 8-9 saat, kimi vakit 24 saat çalışıyoruz. Her işin zorluğu, kolaylığı var fakat kimse emeksiz, gerilimsiz iş diyemez işimize; haksızlık olur. Samimi ve gerçeğiz, tüm kusurlarımızla buradayız, karşınızdayız. Eksiklerimiz var lakin tamamlamaya çalışıyoruz. Örneğin, ben, eğitimimi tamamlamaya çalışıyorum ve hayatıma okumayı, sporu, sanatı sokmaya çalışıyorum. Bizlere hazır tabakta sunulmadı hayat! Birden fazla TikTok fenomeni arkadaşım da bu biçimde. Hepimizin hayatı sıkıntı geçti, kendi kendimizi büyütmek zorunda kaldık. Ancak yetenekli, samimi ya da ışığı olanlar ve de emek verenler yükseldi… Ve kendini geliştirmeye devam edenler kalacak.”

Pandemi periyodunda “fam” olarak isimlendirdikleri TikTok takipçilerinden biraz olsun başka kaldıklarını söyleyen Zeynep Buse Korkmaz, pandeminin etkisinin azalmasıyla birlikte TikTok buluşmalarına devam edeceklerini belirtiyor:

“Biz 4-5 yıldır, günlerce görüntüler çektik, canlı yayınlar açtık, famlarımızla (fan yerine family’nin kısaltılmışı fam olarak kullanırız) buluşmalar yaptık. Famlarımıza en güzelini nasıl sunarız, bunun peşinden koştuk: Dans etmeyi öğrendik, edit yapmayı öğrendik, ışık geçişlerini öğrendik, mimiklerimizle his anlatmayı öğrendik, yeterli içerik yapmayı öğrendik. Geçenlerde 35 yaşında, hayli sevdiğim bir ablama TikTok dansını öğretmek istedim, iki günde öğrenemedi, kan ter ortasında kaldı! Ya da bir reklam çekiminde rastgele bir sahne olağanda 10 kere yenidenlanırsa, biz iki yinela o işi bitiriyoruz. niye? Kamerayı biliyoruz, mimik biliyoruz.”

“Bol Su İçiyorum, Yediklerime Dikkat Ediyorum, Spor ve Dans Vazgeçilmezim”

Daima faal olabilmek, fit görünebilmek için yediklerine dikkat ettiğini söyleyen Zeynep Buse Korkmaz, tatlı ve ekmekten uzak durduğunu, bol su tükettiğini belirtiyor. Haftada iki sefer bir spor merkezine gittiğini, konutta de spor yaptığını ve dans hocasıyla bir arada dans derslerini aksatmadığını söylüyor. TİkTok’tan evvel curling ve judoda lisanslı atlet olmasının avantajlarını kullandığını, Erzurum’da büyüdüğü için kayak yapmayı da epey sevdiğini vurgulayan Korkmaz, öteki TikTok fenomenlerinin de dans ve fitness yüklü bir ömür üslubunu benimsediklerinin altını çiziyor. Her ne kadar toplumsal medya fenomenlerinden biri olsa da toplumsal medya platformlarında sıkça paylaşılan diyet reçetelerini asla takip etmiyor:

“Herkes kendine uygun bir diyet seçmeli ve bir diyetisyenle çalışmalı. İnternette ve toplumsal medyada epeyce fazla detoks kürleri, zayıflama çorbaları vb. üzere dolaşan listeler var ancak her bünye için uygun değil. Ben pandemide bir orta 63-64 kilo oldum! Karantina devrinde herkes üzere ben de epey yemek yemeye başladım. daha sonra kendime dedim ki ‘Dur Buse! Yalnızca siyah tişörtlerle gezemezsin!’ Aletli pilates ve boks yaptım o periyot. Dans etmeyi de seviyorum ve dans, o devirde kilo vermemde hayli tesirli oldu.”

Hibya Haber Ajansı